Sprawa ginekologa podejrzanego o gwałt. Zgłosiło się kolejnych 20 ofiar - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

sobota, 8 września 2018

Sprawa ginekologa podejrzanego o gwałt. Zgłosiło się kolejnych 20 ofiar

Zabrzańscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zabrzu nadal prowadzą czynności w sprawie ginekologa podejrzanego o zgwałcenie, a także doprowadzenie pacjentek do poddanie się innym czynnościom seksualnym. Lekarz decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Do tej pory zgłosiło się ponad 20 pokrzywdzonych kobiet. Śledczy nadal apelują do kobiet, które mogły być pokrzywdzone przez zatrzymanego ginekologa, o zgłaszanie się na policję lub do prokuratury.

Sprawa ginekologa podejrzanego o gwałt. Zgłosiło się kolejnych 20 ofiar
zdjęcie: Sprawa ginekologa podejrzanego o gwałt. Zgłosiło się kolejnych 20 ofiar

Do zatrzymania ginekologa podejrzanego o zgwałcenie, a także doprowadzenie pacjentek do poddanie się innym czynnościom seksualnym doszło w połowie sierpnia 2018 r. 

W toku prowadzonego przez Prokuraturę Rejonowa w Zabrzu śledztwa zabrzańscy kryminalni przeprowadzili m.in. oględziny gabinetu, a także zabezpieczyli dokumentację medyczną i laptopy. 

Decyzją zabrzańskiego sądu 50-letni mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności. Czynności w sprawie nadal trwają. Do tej pory zgłosiło się ponad 20 pokrzywdzonych kobiet, które złożyły zeznania.

Śledczy apelują do kobiet, które mogły być pokrzywdzone przez podejrzanego ginekologa, o zgłaszanie się do zabrzańskiej komendy policji lub do prokuratury.
loading...
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne