Spiłował swojemu psu zęby szlifierką, kombinerkami wyrwał sutka na żywca - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

wtorek, 11 września 2018

Spiłował swojemu psu zęby szlifierką, kombinerkami wyrwał sutka na żywcaPo wspólnej interwencji policjantów i przedstawicieli fundacji dla szczeniąt Judyta w jednym z gospodarstw w gminie Rawa Mazowiecka funkcjonariusze zatrzymali 65-letniego mężczyznę, który znęcał się nad swoim psem.

Spiłował swojemu psu zęby szlifierką, kombinerkami wyrwał sutka na żywca
zdjęcie: Fundacja "Judyta"

Około godziny 18.00, 9 września 2018 roku do rawskiej policji zgłosiła się przedstawicielka fundacji dla szczeniąt „Judyta” wraz z wolontariuszkami i powiadomiła, że na jednej z posesji w gminnie Rawa Mazowiecka może dochodzić do znęcania się nad zwierzętami. Policjanci, którzy pojechali z kobietami we wskazane miejsce, ujawnili w jednym z pomieszczeń gospodarczych psa w typie owczarek środkowoazjatycki. Już wstępne oględziny zwierzęcia wykazały, że pies jest wychudzony, zapchlony, ma spiłowane wszystkie zęby aż do granicy dziąseł oraz ranę na sutku . 

Funkcjonariusze zabezpieczyli szlifierkę kątową i kombinerki. 65-letni mieszkaniec gminy Rawa Mazowiecka został zatrzymany w policyjnym areszcie. Psa przekazano pod opiekę pracowników fundacji. Dzisiaj mężczyzna zostanie przesłuchany. Usłyszy zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności. Po przesłuchaniu policjanci skierują wniosek do prokuratora o zastosowanie tymczasowego aresztowania. O dalszym losie sprawcy zadecyduje sąd.


Fundacja Judyta opublikowała post na swoim Fanpagu: 

Katowany pies z UPIŁOWANYMI na żywca DIAXEM ZĘBAMI - udostępniajcie!! 
https://www.ratujemyzwierzaki.pl/katowanybitydreczony
Wiele interwencji już za nami, lecz ta powoduje, że łzy lecą ciurkiem. Widać korzenie zębów, widać, że jego kat, który do tej chwili notorycznie się nad nim znecal, spilowal swojemu psu zęby szlifierką, na żywca. .
Pies zamknięty w komórce, wystraszony, przerażony, boi się każdego ruchu czlowieka.
Bez dostępu do wody i jedzenia. Pierwszy raz widzieliśmy jak pies płacze. Jego Pan w chwili interwencji i zatrzymania przez policję
leżał kompletnie pijany na podłodze. Policja, która spisała się na medal z Komendy powiatowej w Rawie Mazowieckiej zatrzymała oprawce psa.
Obecnie jedziemy z psiakiem do lecznicy gdzie będą wykonane konieczne oględziny psa. Jutro dalszą diagnostyka, ponieważ pies może mieć wiele obrażeń wewnętrznych niewidocznych gołym okiem. 
Znaleźliśmy również ślady wykrywania sutka psa kombinerkami.

loading...
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne