Próbował zabić psa na oczach swojej 11. letniej córki. Skatował go i wrzucił do szamba - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

wtorek, 18 września 2018

Próbował zabić psa na oczach swojej 11. letniej córki. Skatował go i wrzucił do szamba


Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Rawie Mazowieckiej, sąd aresztował 47 – letniego mężczyznę który usłyszał zarzuty dotyczące znęcania się nad żoną i próby zabicia ze szczególnym okrucieństwem własnego psa. Grozi mukara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 5.


zdjęcie ilustracyjne: policja

Mężczyzna został zatrzymany w dniu 15 września 2018 roku, w związku ze zdarzeniem do którego doszło na terenie posesji, gdzie zamieszkuje, w jednej zmiejscowości powiatu rawskiego. Jak wynika z dokonanych ustaleń, będąc w stanie nietrzeźwości, na oczach swojej 11 – letniej córki, bez powodu uderzył psa rasymieszanej, a następnie złapał go za łapę i wrzucił do prawie pełnego szamba, po czym przykrył otwór blachą i drewnianym wiekiem. 

Widząc agresję ojca dziewczynka z płaczem pobiegła do domu i opowiedziała o tym swojej matce. Kobieta powiadomiła sąsiada i wezwała na pomoc straż pożarną. Zamieszkały w sąsiedztwie mężczyzna niezwłocznie pojawił się na miejscu zdarzenia i zdołał wyciągnąć psa z szamba, ratując mu życie. Do czasu przyjazdu straży pożarnej, zwierzę trafiło pod opiekę właścicielki. 


Niebawem do miejsca zamieszkania podejrzanego wezwana została takżepolicja. Funkcjonariusze zatrzymali 47 – latka. Stężenie alkoholu w jego organizmie przekraczało 3 promile. Podczas przesłuchań świadków okazało się, że mężczyzna od dwóch lat znęcał się psychicznie nad swoją żoną. Będąc pod wpływem alkoholuwszczynał awantury, ubliżał kobiecie, groził jej także pozbawieniem życia.

Wczoraj podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Rawie Mazowieckiej. Usłyszał zarzuty dotyczące psychicznego znęcania się nad żoną i usiłowania zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem. Podczas przesłuchania nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Prokurator skierował do sądu wniosek otymczasowe aresztowanie. Dzisiaj sąd zastosował ten środek na najbliższe 3 miesiące.

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne