Porwał syna i próbował wywieźć za granicę. Podczas zatrzymania miał przy sobie narkotyki - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

czwartek, 13 września 2018

Porwał syna i próbował wywieźć za granicę. Podczas zatrzymania miał przy sobie narkotyki


Na początku września do Komendy Powiatowej Policji w Dębicy zgłosiła się 36-letnia kobieta, informując o uprowadzeniu jej 10-letniego syna. Sprawcą porwania miał być ojciec dziecka. Mężczyzna chciał wywieźć chłopca poza granice kraju.

Porwał syna i próbował wywieźć za granicę. Podczas zatrzymania miał przy sobie narkotyki
zdjęcie ilustracyjne: pixabay
Do zdarzenia doszło na początku września na terenie Dębicy. Z ustaleń policjantów wynikało, że chłopiec został zabrany z terenu szkoły przez ojca. Mężczyzna chciał wywieźć syna za granicę, działając wbrew postanowieniom Sądu Rejonowego w Rzeszowie, który kilka miesięcy temu podjął decyzję, że chłopiec nie może opuszczać terytorium Polski.

Podjęte przez funkcjonariuszy działania doprowadziły do zatrzymania 38-latka kilka godzin później na terenie województwa dolnośląskiego. Chłopiec został przekazany matce. Podczas zatrzymania policjanci w samochodzie, którym podróżował mężczyzna wraz z chłopcem, znaleźli marihuanę.

Dwa dni później decyzją Sądu Rejonowego w Dębicy wobec mężczyzny zastosowano dozór policyjny oraz zakaz kontaktowania się z synem i jego matką. 
Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy. 
(KWP w Rzeszowie / mw)
loading...
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne