Podejrzewany o zamordowanie bezdomnego w rękach Policji - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

piątek, 7 września 2018

Podejrzewany o zamordowanie bezdomnego w rękach Policji

Stopniccy policjanci zatrzymali w poniedziałek 44 – letniego mieszkańca gminy Gnojno, który może mieć związek ze zgonem 55 – letniego bezdomnego. W czwartek, w zeszłym tygodniu policjanci otrzymali informację, że w budynku gospodarczym znaleziono martwego mężczyznę. Decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone do dalszych badań. Śledczy ustalili, że do śmierci mężczyzny mógł się ktoś przyczynić. Za czyn, o który podejrzewany jest 44 – latek, kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

Podejrzewany o zamordowanie bezdomnego w rękach Policji
zdjęcie: Podejrzewany o zamordowanie bezdomnego w rękach Policji

W ubiegły czwartek funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Stopnicy dostali zgłoszenie o zgonie bezdomnego mężczyzny, do którego doszło w budynku gospodarczym w gminie Gnojno. Na miejscu policyjny technik wykonał oględziny, a następnie ciało decyzją prokuratora zostało zabezpieczone w prosektorium. W sobotę śledczy uzyskali informację, że przed śmiercią 55 – latek mógł zostać pobity. 

Informację funkcjonariuszy potwierdziły wykonane przez nich czynności procesowe. W poniedziałek 3 września, stopniccy policjanci zatrzymali 44 – latka, którego podejrzewają o pobicie, co mogło spowodować zgon bezdomnego. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. W jego organizmie znajdowało się 2,35 promila alkoholu.

 We wtorek trwały dalsze czynności zmierzające do ustalenia przebiegu zdarzenia. Wczoraj, decyzją Sądu Rejonowego w Busku – Zdroju na wniosek prokuratury wobec podejrzanego zastosowano tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.     
Za czyn, o który jest podejrzewany 44 – letni mężczyzna, może grozić kara nawet do 12 lat pobytu w zakładzie karnym.
Opr. TP
Źródło: KPP w Busku – Zdroju
loading...
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne