Oszustka sprzedawała na portalach internetowych rzeczy, których nie miała. Oszukała ponad 50 osób - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

czwartek, 20 września 2018

Oszustka sprzedawała na portalach internetowych rzeczy, których nie miała. Oszukała ponad 50 osób


51 zarzutów usłyszała kobieta, która oszukiwała na portalach aukcyjnych. 21-letnia radomszczanka zamieszczała ogłoszenia sprzedaży różnych przedmiotów, których nigdy nie miała. Po otrzymaniu pieniędzy od zainteresowanych klientów nie wysyłała zamówionego towaru. W taki sposób, przez cztery miesiące bieżącego roku oszukała co najmniej 51 osób. Straty zostały oszacowane na 15 tysięcy złotych. Oszustka do policyjnej celi trafiła 18 września 2018 roku.

zdjęcie: policja

To kolejne już postępowanie prowadzone przez radomszczańskich śledczych, w którym podejrzaną jest 21-latka. Okazuje się, że kobieta z przestępczego procederu uczyniła sobie źródło utrzymania. Pomimo wcześniejszych postępowań i licznych zarzutów stawianych przez śledczych kobieta nie zaprzestała oszukiwania klientów. Tym razem sąd zastosował wobec niej trzymiesięczny areszt.

Zatrzymana na internetowych portalach ogłoszeniowych oferowała zazwyczaj do sprzedaży obuwie, odzież, torebki. Zarobione w ten sposób pieniądze wydawała na bieżące potrzeby. Śledczy ustalają jeszcze inne oszukane osoby i kwotę wpłaconych przez nich pieniędzy.

Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Jeżeli sprawca działał w tzw. recydywie sąd może zwiększyć karę, wówczas kobiecie będzie groziła kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mw)


loading...
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne