Opole Lub.: Pijany kierowca autobusu szkolnego - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

czwartek, 6 września 2018

Opole Lub.: Pijany kierowca autobusu szkolnego

Dziś rano policjanci z opolskiej drogówki zatrzymali kierującego pod wpływem alkoholu. Tym razem w ich ręce wpadł kierowca autobusu szkolnego, który ostatnim porannym kursem odwiózł dzieci do jednej z placówek szkolnych w Poniatowej. 55-letni mężczyzna już stracił prawo jazdy. Wkrótce za jazdę po użyciu alkoholu odpowie przed sądem.

zdjęcie ilustracyjne: Opole Lub.: Pijany kierowca autobusu szkolnego
zdjęcie ilustracyjne: Opole Lub.: Pijany kierowca autobusu szkolnego 

Dziś rano w ramach policyjnej akcji „Bezpieczna droga do szkoły” policjanci z opolskiej drogówki postanowili sprawdzić bezpieczeństwo dzieci przewożonych autobusami szkolnymi w gminie Poniatowa. Około godz. 7:45 w Poniatowej na ul. Kraczewickiej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego autobusem szkolnym, który po odwiezieniu dzieci do szkoły właśnie wyjechał ze szkolnego placu. 

Kierującym okazał się 55-letni mieszkaniec gm. Poniatowa. Przeprowadzający kontrolę policjanci nie mieli zastrzeżeń co do stanu technicznego autobusu. Natomiast mieli zastrzeżenia co do samego kierującego, który kierował autobusem szkolnym będąc pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało, że miał on prawie pół promila alkoholu w organizmie.

55-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy. Wkrótce przed sądem odpowie za jazdę w stanie po użyciu alkoholu. Grozi mu wysoka grzywna lub kara aresztu oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego – dla nas, naszych bliskich i samych siebie. Dlatego też nie bójmy się reagować, gdy mamy podejrzenie, że ktoś wsiada za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu.
S.P.
loading...
« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne