FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

NOWE FAKTY: Nauczyciel uderzył ucznia w czasie lekcji. Dyrektor szkoły złożyła zawiadomienie do prokuraturyDyrektor  w Zespołu Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie złożyła zawiadomienie do prokuratury o zdarzeniu, które miało miejsce w jej szkole. Podczas lekcji nauczyciel uderzył ucznia w twarz. Zwrócił się także do niego w bardzo wulgarny sposób.  Incydent został nagrany. 

NOWE FAKTY: Nauczyciel uderzył ucznia w czasie lekcji. Dyrektor szkoły złożyła zawiadomienie do prokuratury
zdjęcie screen/ wideo


Wczoraj, 12 września, informowaliśmy Państwa o tym o tej sprawie.
Przypomnijmy, że sytuacja ta miała miejsce 11. września podczas lekcji. Dzień później o sprawie dowiedział się starosta, Jarosław Dudkowiak, który od razu podjął działania i zawiesił nauczyciela w wykonywaniu zawodu. Powiadomiono także rzecznika dyscyplinarnego. Starosta poprosił dyrektor szkoły o to, żeby zawiadomiła kuratorium oświaty i aby rozpoczęto procedurę wyjaśnienia okoliczności zdarzenia. 
Dyrektor placówki złożyła także zawiadomienie do prokuratury, gdyż uderzony uczeń jest nieletni.

Nauczyciel, który spoliczkował wychowanka, to 68. letni Jan R. Od prawie 40. lat uczy on przedmiotów zawodowych. Jest cenionym i szanowanym pedagogiem.


Wśród uczniów ma on w obecnej sytuacji więcej obrońców niż krytyków. Mówią oni, że nauczyciel nie wytrzymał ciągłych wyzwisk pod swoim adresem, których dopuszczać się miał uderzony chłopiec. Na jednym z portali społecznościowych uczniowie tej szkoły utworzyli wydarzenie, w którym wyrażają pełne poparcie dla zawieszonego nauczyciela i zapraszają do składania podpisów pod petycją w jego obronie. 

Jan R. jest przewodniczącym Klubu Gazety Polskiej w Głogowie oraz społecznikiem. W listopadzie miał zostać uhonorowany tytułem „Zasłużony dla Miasta Głogowa”. 
link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/261092191182048/

Renata Zalewska-Ociepa
Źródło: Głogów Nasze Miasto
loading...
« PREV
NEXT »

Popularne