Nocna kąpiel w Bałtyku zakończona tragedią. Nie żyje młoda kobieta, mężczyzna nadal poszukiwany - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama


środa, 5 września 2018

Nocna kąpiel w Bałtyku zakończona tragedią. Nie żyje młoda kobieta, mężczyzna nadal poszukiwany


Prokuratura Rejonowa w Lęborku w dniu 05 września 2018r. wszczęła śledztwo w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci w związku z utonięciem młodej mieszkanki województwa śląskiego, do którego doszło w dniu 05 września 2018r. około północy w Łebie.

Łeba:Nocna kąpiel w Bałtyku zakończona tragedią. Nie żyje młoda kobieta, mężczyzna nadal poszukiwany
zdjęcie ilustracyjne: Nocna kąpiel w Bałtyku zakończona tragedią. Nie żyje młoda kobieta, mężczyzna nadal poszukiwany


Ze wstępnych ustaleń śledztwa wynika, iż troje młodych mieszkańców województwa śląskiego przebywając na wakacjach w Łebie, po uprzednim spożyciu alkoholu, nocą z dnia 04 na 05 września 2018r. postanowiło wykąpać się w morzu. W wyniku silnych prądów morskich, na brzeg z morza nie zdołało powrócić dwoje z trojga kapiących się mieszkańców województwa śląskiego.

W wyniku podjętej przez SARS w Łebie akcji ratunkowej, z morza została wyłowiona młoda kobieta, która pomimo podjętych czynności reanimacyjnych zmarła.

Druga z kąpiących się w morzu młodych kobiet, dzięki interwencji przechodzącego opodal mężczyzny oraz interwencji funkcjonariuszy Policji została uratowana i obecnie nic nie zagraża jej zdrowiu.

Obecnie w dalszym ciągu prowadzona jest akcja poszukiwawcza trzeciej osoby, to jest młodego mężczyzny; akcja ta została rozpoczęta bezpośrednio po zaistniałym zdarzeniu, jednakże z uwagi na porę nocną oraz silne prądy morskie została przerwana, a następnie została ona wznowiona we wczesnych godzinach rannych.

Ciało młodej kobiety, które wyłowiono z morza zostało zabezpieczone do dalszych badań sekcyjnych. Na miejscu zdarzenia przez prokuratora przy udziale technika kryminalistycznego Policji zostały także przeprowadzone oględziny miejsca tragedii.

loading...
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne