Na czołówkę z radiowozem - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

poniedziałek, 10 września 2018

Na czołówkę z radiowozem


Wczoraj włoszczowski policjant drogówki zarejestrował jak kierujący osobowym Alfa Romeo wyprzedzając inny pojazd osobowy jechał na czołówkę z policyjnym radiowozem. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa policjant zatrzymał 18-latkowi prawo jazdy.

Na czołówkę z radiowozem
zdjęcie: Na czołówkę z radiowozem

Cała sytuacja miała miejsce wczoraj po godz. 15 na drodze wojewódzkiej nr 786 w miejscowości Kuzki. Patrolujący nieoznakowanym BMW trasę funkcjonariusz włoszczowskiej drogówki, zarejestrował  jak kierujący alfą wyprzedzając inny pojazd jechała wprost na radiowóz zmuszając funkcjonariusza do gwałtownego hamowania. Policjant natychmiast  zatrzymał  samochód do kontroli. Za kierownicą włoskiego auta siedział 18-latek, który uprawnienia posiadał zaledwie od pół roku. 

Kierującemu za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruch u drogowym funkcjonariusz zatrzymał prawo jazdy. Teraz mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem.

Swoje uprawnienia w miniony weekend straciło także czterech kierujących, którzy w obszarze zabudowanym zdecydowali się jechać znacznie szybciej niż pozwalają na to przepisy.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek, wyobraźnię, dostosowanie prędkości do warunków na drodze oraz przestrzeganie przepisów i zasad bezpiecznej jazdy.

opr. MJ
źródło: KPP we Włoszczowie

loading...
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne