Lubartów: Granat z zapalnikiem znaleziony podczas zbioru ziemniaków - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

środa, 19 września 2018

Lubartów: Granat z zapalnikiem znaleziony podczas zbioru ziemniaków


Wczoraj w Glinniku podczas zbioru ziemniaków został znaleziony granat ręczny z zapalnikiem z czasów II Wojny Światowej. Miejsce zdarzenia zabezpieczyli policjanci z Posterunku Policji w Kamionce. Dzisiaj granat zostanie zabrany przez patrol saperski.


Wczoraj po południu policjanci zostali poinformowani, że w Glinniku, gm. Abramów został znaleziony niewybuch. Okazało się, że to granat ręczny z zapalnikiem, który wykopano podczas zbioru ziemniaków na jednym z pól uprawnych. Miejsce znaleziska zabezpieczyli funkcjonariusze z Posterunku Policji w Kamionce.

Dzisiaj granat zostanie zabrany przez patrol saperski z Jednostki Wojskowej w Chełmie, a następnie zdetonowany na poligonie.

Policjanci apelują o ostrożność, ponieważ takie znaleziska stanowią duże zagrożenie. Przypominają jednocześnie, że odnalezionych niewybuchów nie należy dotykać ani też próbować przenosić. Natomiast o fakcie ujawnienia "pamiątek" z czasów II Wojny Światowej należy powiadomić jak najszybciej najbliższą jednostkę policji.

E.S.


loading...
« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne