Kazachstan: Chłopiec wypadł z okna na 9. piętrze. Dramatyczne nagranie w artykule - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

czwartek, 27 września 2018

Kazachstan: Chłopiec wypadł z okna na 9. piętrze. Dramatyczne nagranie w artykule


W stolicy Kazachstanu, Astanie, z okna mieszkania na 9. piętrze wypadło 6. letnie dziecko. Chłopczykowi udało się chwycić parapetu za oknem, ale nie był w stanie wdrapać się do mieszkania. Z pomocą pojawił się sąsiad malca.Nagranie, które trafiło do internetu mrozi krew w żyłach. Widać na nim wiszącego na parapecie za oknem i wołającego o pomoc chłopca. Dziecko bezskutecznie próbuje wdrapać się do mieszkania. Wtedy z pomocą pojawił się sąsiad, który mieszkał piętro niżej. Mężczyzna otworzył okno i gdy chłopiec puścił się parapetu, złapał go i wciągnął do mieszkania. Lokalne media podały, że bohaterskiego czynu dokonał Artjom Karew. Gdyby nie jego szybka reakcja, 6. latek miałby małe szanse na przeżycie. Na dole stało kilka osób z rozciągniętym materiałem, ale nie ma gwarancji na to, że malca udałoby się w ten sposób uratować. 

Władze miasta postanowiły podziękować mężczyźnie za jego bohaterstwo i zaoferowały mu 1400 dolarów nagrody. Artjom Karew poinformował, że nie potrzebuje pieniędzy i całą sumę przeznaczy na cele charytatywne. 

Chłopiec powiedział mężczyźnie, który go uratował, że chciał wyjść na spacer, ale drzwi mieszkania były zamknięte. Postanowił więc, że wyjdzie przez okno. 
Dziecko wróciło pod opiekę rodziców, gdyż jego stan był dobry. Pomocy lekarskiej potrzebowała natomiast matka malca, która bardzo mocno przeżyła całą sytuację. Kobieta straciła przytomność.


Postawa Artjoma Karewa zasługuje na ogromny szacunek. Mężczyzna, ratując w ten sposób 6. latka, sam mógł wypaść przez okno. 

Renata Zalewska-Ociepa
Źródło: Fakt24
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne