Facebook padł ofiarą hakerów. Hakerzy mogli włamać się do 50 milionów kont - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

piątek, 28 września 2018

Facebook padł ofiarą hakerów. Hakerzy mogli włamać się do 50 milionów kontFacebook poinformował, że padł ofiarą hakerów. Jak podaje „New York Times”, mogły wyciec dane 50 milionów użytkowników. Na razie nie wiemy, czy są wśród nich konta Polaków. Luka w zabezpieczeniach została już załatana.


zdjęcie ilustracyjne: pixabay


Atak został wykryty we wtorek, 25 września. Jak przyznaje Facebook, wciąż do końca nie wiadomo, co się wydarzyło, prawdopodobnie jednak hakerzy wykorzystali lukę w kodzie "Wyświetl jako" (funkcji, dzięki której można sprawdzić, jak nasz profil wygląda widziany przez inne osoby). Prawdopodobnie doprowadziło to do przejęcia tokenów uwierzytelniających, dzięki którym użytkownik nie musi się za każdym razem logować do serwisu. Luka w zabezpieczeniach została już załatana, ale i tak zagrożonych jest 50 milionów kont. 

„Nie mamy obecnie żadnych dowodów na to, że te konta zostały naruszone” – napisał w poście dyrektor generalny Facebooka Mark Zuckerberg. Z jego wpisu dowiadujemy się m.in., że faktycznie doszło do wykrycia poważnej luki w systemach bezpieczeństwa. Zuckerberg zapewnił, że wszyscy użytkownicy, którzy mogli zostać narażeni na działania hakerów zostali poproszeni w piątek o zmianę danych używanych do logowania.


Dochodzenie firmy w tej sprawie jest na bardzo wczesnym etapie - nie wiadomo, kto stał za atakiem, ani czy hakerzy w istocie weszli w posiadanie prywatnych danych 50 milionów użytkowników.

"Prywatność i bezpieczeństwo użytkowników jest dla nas niezwykle istotne. Przepraszamy, że doszło do tej sytuacji" - czytamy w oświadczeniu Facebooka. Serwis podkreśla, że w tej chwili nie ma potrzeby zmiany hasła logowania do platformy.

źródło: RMF24/ WPROST/ WYBORCZA/ INTERIA.FAKTY
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne