Chłopcy znaleźli pieniądze i zanieśli na Policję - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

środa, 5 września 2018

Chłopcy znaleźli pieniądze i zanieśli na Policję

Dwóch dwunastolatków: Szymon Machnio i Mateusz Siporski na terenie Legionowa znalazło kilkaset złotych. Chłopcy natychmiast podjęli decyzję, by pieniądze trafiły do właściciela i zanieśli je do legionowskiej komendy. Policjanci ustalili, że zgubił je cukiernik z jednej z lodziarni w Legionowie. Obaj chłopcy od kierownictwa legionowskiej komendy odebrali oficjalne podziękowania i gratulacje za godną naśladowania postawę.


Pod koniec wakacji w legionowskiej komendzie pojawiło się dwóch dwunastolatków. Powiedzieli dyżurnemu, że znaleźli na ulicy kilkaset złotych i poprosili o pomoc w ustaleniu właściciela zguby.

Policjanci w rozmowie z chłopcami ustalili szczegóły niecodziennego zdarzenia i przyjęli od nich znalezisko. W białej kopercie znajdowało się kilkaset złotych i informacje, które pomogły im ustalić właściciela gotówki. Okazało się, że był nim przedsiębiorca, który w Legionowie prowadzi jedną z lodziarni.

Wczoraj, tuż po godzinie 10, ale jeszcze przed lekcjami w szkole,  w legionowskiej komendzie ponownie pojawili się Szymon Machnio i Mateusz Siporski. Od Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie mł.insp. Anny Jędrzejewskiej-Szpak oraz Naczelnika Wydziału Prewencji asp.szt. Roberta Tabora odebrali gratulacje i drobne upominki oraz pisemne podziękowania z wyrazami uznania dla ich postawy, w których możemy przeczytać m.in „

Uczciwe zachowanie oraz chęć bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi zasługuje na wyróżnienie i pochwałę.”. Gratulacje odebrały też mamy obu chłopców, które również przyszły na uroczystość. Nie ukrywały dumy z zachowania swoich synów.

Podczas wizyty goście zwiedzili komendę i zapoznali się z funkcjonowaniem monitoringu miejskiego.
Policjanci serdecznie gratulują chłopcom obywatelskiej postawy !
jf/mbr
loading...
« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne