Brutalnie zamordowali 89- letnią kobietę - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

czwartek, 27 września 2018

Brutalnie zamordowali 89- letnią kobietę


Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu skierowała do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu akt oskarżenia przeciwko 22- letniemu Przemysławowi S. oraz 34 – letniemu Arturowi D. Mężczyźni są oskarżeni o dokonanie wspólnie i w porozumieniu zabójstwa 89 – letniej Genowefy B. oraz o dokonanie kradzieży z włamaniem na szkodę Krzysztofa W.

zdjęcie ilustracyjne: g/w


Podejrzani zostali zatrzymani

W toku śledztwa prokuratorzy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu ustalili, że Przemysław S. oraz Artur D. dokonali kradzieży z włamaniem na szkodę Krzysztofa W. w wyniku, której zabrali w celu przywłaszczenia narzędzia budowlane o wartości 1000 złotych. Sprawcy po dokonanym włamaniu spożywali alkohol i zażywali środki odurzające. Następnie weszli na teren posesji należącej do pokrzywdzonej Genowefy B. Z uwagi na to, że drzwi wejściowe do domu były otwarte, weszli do środka. Bez powodu zaatakowali pokrzywdzoną zdając jej wielokrotnie z dużą siłą uderzenia młotkiem w okolicy twarzy i górnej części ciała. W wyniku otrzymanych licznych obrażeń pokrzywdzona zmarła.  Zarówno Przemysław S. jak i Artur D. zostali zatrzymani.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty
W trakcie postępowania prokurator przedstawił mężczyznom zarzuty zabójstwa z artykułu 148 par 1 kodeksu karnego oraz kradzieży z włamanie z artykułu 279 par. 1 kodeksu karnego. Przemysław S. przyznał się do dokonania zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia, natomiast Artur D. nie przyznał się do zarzucanych mu aktem oskarżenia czynów.


W toku postępowania przygotowawczego mężczyźni zostali poddani badaniom psychiatrycznym. Biegli stwierdzili, że stan psychiczny oskarżonych w chwili popełnienia zarzucanych im czynów nie budzi wątpliwości i mieli oni zachowaną pełną zdolność rozpoznania ich znaczenia i pokierowania swoim postępowaniem.

Zabójstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karą 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

loading...
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne