Biłgoraj, Parczew: Dwa tragicznych wypadki - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

niedziela, 9 września 2018

Biłgoraj, Parczew: Dwa tragicznych wypadki

Do dwóch tragicznych wypadków doszło wczoraj wieczorem na drogach naszego województwa. W pow. biłgorajskim na trasie Korytków Duży – Sokołówka jadące hondą dwie młode osoby zderzyły się czołowo z ciężarówką. 22-letni kierowca oraz jego 19-letnia pasażerka zginęli na miejscu. Z kolei w pow. parczewskim kierująca saabem potrąciła idącego drogą pieszego. 79-latek zmarł na miejscu wypadku w wyniku odniesionych obrażeń.

Biłgoraj, Parczew: Dwa tragicznych wypadki
zdjęcie: policja/ Biłgoraj, Parczew: Dwa tragicznych wypadki

Do jednego z tych wypadków doszło około godziny 20:30 na drodze w-835 na trasie Korytków Duży – Sokołówka. Dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał informację o wypadku z udziałem trzech samochodów osobowych i ciężarowej scanii. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że na drodze doszło do awarii volkswagena, który był spychany na pobocze. Za nim zatrzymał się kierowca forda.

W pewnym momencie jadąca na końcu  honda uderzyła w tył forda, a następnie została wyrzucona na przeciwległy pas ruchu wprost pod jadącą z naprzeciwka scanię z naczepą.
Osoby podróżujące hondą zostały zakleszczone w pojeździe. Pomimo podjętych natychmiast czynności ratunkowych nie udało się uratować 22 latka i jego 19 letniej pasażerki. Oboje byli mieszkańcami powiatu biłgorajskiego.

Samochodem ciężarowym kierował 31 letni obywatel Ukrainy. Nikt z pozostałych osób biorących udział w zdarzeniu nie odniósł obrażeń. Kierowcy byli trzeźwi. Wszystkie samochody biorące udział w zdarzeniu zostały zabezpieczone.

Decyzją prokuratora ciała osób, które zginęły zostały zabezpieczone do badań sekcyjnych. Na miejscu pracowali policjanci, prokurator, strażacy i ratownicy. Przez kilka godzin droga była całkowicie zablokowana. Policjanci kierowali podróżujących na objazdy.

Do kolejnego śmiertelnego wypadku doszło w pow. parczewskim tuż po godz. 21.  Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca pojazdem marki Saab przejeżdżając przez miejscowość Jezioro najechała na idącego drogą pieszego. 79 – latek na wskutek odniesionych ran poniósł śmierć na miejscu. Wiadomo, że pieszy poruszał się poza terenem zabudowanym bez jakichkolwiek elementów odblaskowych.
Badanie stanu trzeźwości jakie przeprowadzili mundurowi wykazało, że kierująca byłą trzeźwa.
Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności tych wypadków.

JK
loading...
« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne