Biała Podl.: 62-latek zasnął za kierownicą motoroweru - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

wtorek, 4 września 2018

Biała Podl.: 62-latek zasnął za kierownicą motoroweru

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 62-letni mieszkaniec gminy Kodeń. Mężczyzna jadąc motorowerem stracił panowanie nad pojazdem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca jednośladu zasnął podczas jazdy. Badanie wykazało niemal 3 promile alkoholu w jego organizmie. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

zdjęcie: Biała Podl.: 62-latek zasnął za kierownicą motoroweru
zdjęcie: Biała Podl.: 62-latek zasnął za kierownicą motoroweru

Wczoraj po godzinie 15:30 policjanci  z komisariatu w Terespolu powiadomieni zostali o zdarzeniu drogowym z udziałem motoroweru. Do zdarzenia doszło w miejscowości Dobromyśl, a stróżów prawa   powiadomili strażacy, którzy zauważyli mężczyznę. 

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kierujący motorowerem 62-letni mieszkaniec gm. Kodeń, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewe pobocze i wywrócił motorower. W chwili zdarzenia mężczyzna był pijany. Badanie wykazało niemal 3 promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo jednoślad, którym się poruszał, nie posiadał badania technicznego.

W rozmowie z funkcjonariuszami przyznał, że w trakcie jazdy po prostu zasnął za kierownicą. Mężczyzna podróżował bez hełmu ochronnego. W wyniku upadku doznał obrażeń ciała i przewieziony został do szpitala. Na szczęście obrażenia okazały się niegroźne i całe zdarzenie zakwalifikowane zostało jako kolizja.

62-latek odpowiadał będzie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z obowiązującymi przepisami przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenie.
BSP
loading...
« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne