26- letnia kobieta, która straciła skórę głowy, przeszła operację - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

środa, 19 września 2018

26- letnia kobieta, która straciła skórę głowy, przeszła operację


​Kilkanaście godzin trwała w Małopolskim Centrum Oparzeniowo-Plastycznym operacja 26-latki, która w sobotę w wypadku przy zbiorze ziemniaków w rodzinnym gospodarstwie w Miedźnej (Śląskie) straciła skórę głowy z włosami oraz górną część skóry twarzy.


zdjęcie ilustracyjne: pixabayPacjentka w stanie ogólnym stabilnym przebywa w Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej - poinformował w środę rzecznik Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie Wojciech Gąsior.

Do szpitala kobieta trafiła w sobotę. Operację przeprowadził zespół lekarzy z będącego częścią tej placówki Małopolskiego Centrum Oparzeniowo-Plastycznego w składzie: dr Tomasz Tuleja, dr Michał Lis i dr Mateusz Koziej.


"Zabieg polegał na replantacji zerwanych tkanek i mikrochirurgicznych zespoleniach ich unaczynienia. Nie stosowano przeszczepów tkanek z innych okolic ciała" - poinformował rzecznik szpitala.

Kobieta uległa wypadkowi, gdy niefortunnie pochyliła się nad kombajnem, a maszyna wciągnęła jej włosy, zdzierając je z głowy wraz ze skórą.


źródło: RMF.FM/ PolsatNews/ FaktyInteria


loading...
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne