Znakomite występy Polaków na 24. Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce

Zakończyły się Mistrzostwa Europy w Berlinie. Nasi lekkoatleci zajęli 2. miejsce w klasyfikacji medalowej. Pierwszą lokatę stracili w ostatniej konkurencji, a mianowicie w finale męskiej sztafety 4 x 100 metrów, wygranej przez Brytyjczyków.

Polska zdobyła 12 medali: siedem złotych, cztery srebrne i jeden brązowy.

Złoto wywalczyli: Anita Włodarczyk (rzut młotem), Justyna Święty-Ersetić (bieg na 400 metrów), Paulina Guba (pchnięcie kulą), Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz i Justyna Święty-Ersetić (sztafeta 4 x 400 metrów), Adam Kszczot (bieg na 800 metrów), Michał Haratyk (pchnięcie kulą), Wojciech Nowicki (rzut młotem).

Srebrne krążki zdobyli: Sofia Ennaoui (bieg na 1500 metrów), Marcin Lewandowski (bieg na 1500 metrów), Paweł Fajdek (rzut młotem) i Konrad Bukowiecki (pchnięcie kulą).
Brąz przypadł Joannie Fiodorow (rzut młotem).

Naszym sportowcom serdecznie gratulujemy!