Wrocławscy policjanci pomogli zagubionej 90-latce - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

poniedziałek, 6 sierpnia 2018

Wrocławscy policjanci pomogli zagubionej 90-latce

Do tego zdarzenia doszło 28 lipca 2018 roku. Wrocławscy policjanci z komisariatu na Starym Mieście, po godzinie 11.00, otrzymali informację od zaniepokojonej sąsiadki, że jej 90-letnia koleżanka wyszła po godzinie 7.00 z domu i nie wróciła. Ze zgłoszenia wynikało, że kobieta od lat choruje i ma zaniki pamięci.

zdjęcie: policja
Policjanci interweniowali niemal natychmiast. Pojechali na miejsce i porozmawiali ze zgłaszającą, a następnie od razu przystąpili do poszukiwań. Musieli działać szybko z uwagi na panujące wysokie temperatury i możliwość zasłabnięcia przez kobietę.

Funkcjonariusze skutecznie przeszukali okoliczny teren i w pobliżu kawiarni przy ulicy Świdnickiej, odnaleźli seniorkę. Następnie mundurowi odprowadzili kobietę do domu, zanosząc jej również zakupy. 90-latka była całkowicie zdezorientowana i nie wiedziała, jak ma trafić do miejsca zamieszkania. Chwilę później była już pod opieką lekarzy.

Sytuację tą sfotografował jeden z przechodniów i umieścił w sieci, co spowodowało, że przez kilka dni, na portalach społecznościowych, zdjęcie polubiło ponad 5 tysięcy osób.
Podstawowym zadaniem wszystkich policjantów jest ochrona życia i zdrowia ludzi. Obowiązek ten można realizować na różne sposoby. 

Czasem jest to zatrzymanie pirata drogowego lub niebezpiecznego przestępcy, a czasem po prostu odprowadzenie starszej zagubionej osoby do domu. Jest jednak jeden wspólny mianownik tych wszystkich działań – chęć niesienia pomocy potrzebującym w trosce o ich bezpieczeństwo. To wyróżnia od innych, wszystkie formacje mundurowe, które mają przywilej swoje działania nazywać nie pracą, tylko służbą.

Źródło: KMP we Wrocławiu
asp. szt. Łukasz Dutkowiak
nadkom. Krzysztof Zaporowski  
« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne