Urodziła dziecko i wyrzuciła je z pierwszego piętra przez okno - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

poniedziałek, 27 sierpnia 2018

Urodziła dziecko i wyrzuciła je z pierwszego piętra przez okno

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie skierowała do Sądu Okręgowego w Koszalinie akt oskarżenia przeciwko kobiecie podejrzanej o  zabójstwa nowonarodzonego dziecka.

zdjęcie ilustracyjne: pixabay


Ustalenia śledztwa 
Z dokonanych w toku postępowania przygotowawczego ustaleń wynika, że podejrzana kobieta w dniu 10 października 2017 roku, w mieszkaniu w Szczecinku, urodziła chłopczyka. Bezpośrednio po porodzie kobieta wyrzuciła niemowlę na podwórze przy budynku przez okno łazienki znajdujące się na I piętrze. Dziecko zostało znalezione przez przypadkową osobę, która przechodziła w pobliżu budynku.

Pomimo podjętej akcji ratunkowej i późniejszej hospitalizacji noworodka nie zdołano uratować. Śledztwo wykazało, iż bezpośrednią przyczyną śmierci chłopczyka, która nastąpiła w dniu 15 października 2017 roku, były obrażenia ciała w postaci urazu wielonarządowego głowy, klatki piersiowej i jamy brzusznej, będące wynikiem doznanego urazu mechanicznego spowodowanego upadkiem na twardą nawierzchnię.

Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania 

Podejrzana została zatrzymana przez funkcjonariuszy Policji, a następnie na wniosek prokuratora tymczasowo aresztowana. Ten środek zapobiegawczy stosowany był również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.
Poczynione ustalenia wskazały, że w chwili popełnienia przestępstwa podejrzana była poczytalna. Nie była ona w przeszłości karana sądownie.

Za zarzucaną zbrodnię kobiecie grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.


Prokuratura Krajowa

loading...
« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne