Umorzenie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci Piotra K. - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

piątek, 31 sierpnia 2018

Umorzenie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci Piotra K.

34-letni Piotr Kijanka 6 stycznia około godz. 23.30 wyszedł z jednej z restauracji na pl. Nowym w Krakowie i nie wrócił do domu na os. Dąbie ani nie nawiązał kontaktu z rodziną. Jego telefon przestał działać jeszcze w restauracji. Sylwetkę mężczyzny zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu, gdy przechodził ul. Miodową, a następnie Starowiślną.

zdjęcie: Piotr Kijanka
zdjęcie: Piotr Kijanka


Kilka dni po zaginięciu mężczyzny do jego poszukiwań powołano specjalną grupę, złożoną z ekspertów komendy miejskiej i komendy wojewódzkiej policji w Krakowie. Strażacy przeszukiwali dno Wisły w Krakowie do stopnia wodnego Dąbie, a następnie od stopnia wodnego Dąbie do stopnia Przewóz. Sprawdzono około 25 km koryta rzeki, ale bez rezultatu.
W poszukiwaniach uczestniczyły także specjalne niemieckie psy tropiące, które nawet po tygodniu mogą odnaleźć ślad poszukiwanej osoby. Psy doprowadziły policjantów w rejon mostu Kotlarskiego. Jeden wskazał stojącą nad brzegiem ławeczkę, drugi doprowadził do brzegu Wisły. Innych tropów nie podjęły. Obecność Piotra Kijanki w rejonie mostu Kotlarskiego potwierdzali świadkowie. Mężczyzna mógł tą trasą wracać do domu z lokalu na krakowskim Kazimierzu.


Przeszukiwanie Wisły kontynuowali później płetwonurkowie na zlecenie rodziny zaginionego, która wyznaczyła nagrodę za informacje. O włączeniu się w poszukiwania kilka dni temu informowała także znana ogólnopolska firma detektywistyczna, która również wyznaczyła nagrodę.
Ciało mężczyzny, poszukiwanego od 6 stycznia, wyłowiono 5 marca przy stopniu wodnym Dąbie na Wiśle w Krakowie. Jako przyczynę zgonu biegli podali utonięcie. Przy zwłokach znajdowały się portfel i dokumenty oraz przedmioty osobiste. Prokuratura nie dopatrzyła się w śmierci mężczyzny działania osób trzecich.    

W związku z pojawiąjącymi się pytaniami dotyczącymi etapu postępowania w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci Piotra K., do którego  doszło z nocy  z 6 na 7 stycznia 2018 roku w Krakowie, informuję, że w Prokuraturze Rejonowej Kraków – Śródmieście Wschód  wydano w tej sprawie postanowienie o umorzeniu postępowania wobec braku znamion czynu zabronionego.
            W sprawie tej przeprowadzono wszelkie czynności mające na celu odtworzenie przebiegu ostatnich chwil Piotra K..
            Na podstawie zebranego materiału dowodowego jednoznacznie można stwierdzić, że brak jest jakichkolwiek przesłanek przemawiających za udziałem innych osób, które mogłyby doprowadzić lub przyczynić się do śmierci Piotra K.
            Szczególnie wyniki ekspertyz KiZMS CM UJ wskazują, iż przyczyną zgonu pokrzywdzonego  było utonięcie.

źródło: kraków.po.gov.pl/ KryminalnaPolska
loading...
« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne