Ukradli sprzęt wykorzystywany podczas akcji ratowniczych - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

wtorek, 21 sierpnia 2018

Ukradli sprzęt wykorzystywany podczas akcji ratowniczych

W sierpniu br. na jednym ze szczecińskich kąpielisk dwóch nieznanych sprawców ukradło sprzęt należący do szczecińskiego WOPR. Kryminalni z Dąbia szybko ustalili podejrzewanych i ich zatrzymali. Funkcjonariusze odzyskali też sprzęt wart kilka tysięcy złotych. Obaj mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem.

zdjęcie ilustracyjne: pixabay

W nocy z 7/8 sierpnia br. nieznani sprawcy włamali się do budki ratowników mieszczącej się na terenie  jednego ze szczecińskich kąpielisk i  ukradli sprzęt należący do szczecińskiego  WOPR.  Zginęły m.in. radiostacja i radiotelefony. Łączna wartość ukradzionych przedmiotów to kilka tysięcy złotych.

Po otrzymaniu informacji o popełnionym przestępstwie sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z Komisariatu w Dąbiu. Funkcjonariusze podczas przeprowadzonych czynności operacyjnych wytypowali podejrzewanych o ten czyn mężczyzn. Kilkadziesiąt godzin wystarczyło dąbskim policjantom aby wytypować, ustalić miejsca pobytu i zatrzymać podejrzewanych.

Każdego ze sprawców,  w swoim miejscu zamieszkania.
Podczas przeszukań mieszkań obu mężczyzn funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ukradziony sprzęt.
Obaj podejrzewani trafili do Policyjnej Izby Zatrzymań. W tym czasie policjanci zbierali materiał dowodowy pozwalający na postawienie im zarzutu dotyczącego kradzieży z włamaniem. Materiały przekazane zostały do Prokuratury Rejonowej Szczecin Prawobrzeże.

Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 10.
22 i 35 – latek  tłumaczyli śledczym, że ukradli sprzęt będąc pod wpływem alkoholu i zamierzali go oddać. Nie zdążyli jednak tego zrobić bo do drzwi ich domów zapukali  mundurowi.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że podejrzani nie byli wcześniej notowani na Policji.
Odzyskany przez policjantów sprzęt trafi do prawowitego właściciela.
loading...
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne