Łuków: Rozsypane jabłka zablokowały DW-808 - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

piątek, 31 sierpnia 2018

Łuków: Rozsypane jabłka zablokowały DW-808

Ranny 19-latek, uszkodzone pojazdy i ponad 20 ton jabłek rozsypanych na drodze - to skutki wypadku drogowego do jakiego doszło wczoraj w Siedliskach. Z ustaleń mundurowych wynika, że kierujący pojazdem marki Nissan zderzył się z jadącą z przeciwka ciężarówką przewożącą owoce. Osobówka wpadła do przydrożnego rowu, a samochód ciężarowy wraz z naczepą przewrócił się na jezdni.

zdjęcie: policja/Łuków: Rozsypane jabłka zablokowały DW-808, ranny 19- latek
zdjęcie: policja/Łuków: Rozsypane jabłka zablokowały DW-808
Łukowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do jakiego doszło wczoraj wieczorem na drodze wojewódzkiej nr 808 w Siedliskach. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący samochodem marki Nissan 19-latek z gminy Wojcieszków zderzył się z jadącym z przeciwka samochodem ciężarowym marki Volvo z dołączoną naczepą. 
Następnie osobówka wjechała do przydrożnego rowu, a ciężarowe auto wraz z naczepą przewróciło się na drodze, w efekcie czego przewożone ponad 20 ton jabłek wysypało się na jezdnię. Młody mężczyzna przy użyciu specjalistycznego sprzętu straży pożarnej został wydobyty z nissana i został przewieziony do szpitala. Na szczęście okazało się, że urazy jakich doznał nie zagrażają jego życiu.

 W związku ze zdarzeniem przez kilka godzin droga wojewódzka była zablokowana. Do godziny 3:00 inni kierowcy korzystali z wyznaczonych przez policjantów objazdów.
Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący nissanem 19-latek bezpośrednio przed zderzeniem się z ciężarówką hamując chciał uniknąć zderzenia z jadącym z przeciwka samochodem marki Dodge, którego kierujący wyprzedzał inny samochód ciężarowy. Teraz prowadzący postępowanie funkcjonariusze sprawdzą dokładne szczegóły i okoliczności wypadku.

Apelując o zachowanie ostrożności na drodze przypominamy, że kierujący pojazdem jest obowiązany przed wyprzedzaniem, między innymi upewnić czy ma odpowiednią widoczność i dostateczne miejsce do wyprzedzania bez utrudnienia komukolwiek ruchu.
M.J.
loading...
« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne