Seat wjechał pod pociąg. Kierowca i pasażerowie cudem uszli z życiem... - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama


czwartek, 23 sierpnia 2018

Seat wjechał pod pociąg. Kierowca i pasażerowie cudem uszli z życiem...

Wczoraj w miejscowości Nagórnik na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do tragicznie wyglądającego zdarzenia. Kierujący seatem wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg. Trzy osoby trafił do szpitala. Cudem uszli z życiem! W pociągu nie było pasażerów.

zdjęcia: policja


Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 21 w miejscowości Nagórnik (gmina Sieciechów) na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Kierujący seatem (18 lat) jadąc z dwojgiem pasażerów (17 lat) zwolnił przed niestrzeżonym przejazdem kolejowym, zatrzymał się, po czym wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg relacji Zajezierze – Radom. Poszkodowanym z seata natychmiast została udzielona pomoc. W pociągu nie było pasażerów. Maszynista był trzeźwy i nic mu się nie stało.

18-latek oraz pasażerowie z osobówki z obrażeniami ciała trafili do szpitali w Kozienicach, Radomiu i Puławach.
Ruch kolejowy został wstrzymany na kilka godzin. Na miejscu zdarzenia oprócz policjantów pracowali strażacy, Komisja ds. Wypadków Kolejowych Kolei Mazowieckich oraz Straż Ochrony Kolei.

Na tym przejeździe, kilka miesięcy temu doszło już do wypadku. Kozieniccy policjanci wraz ze Strażą Ochrony Kolei oraz z zarządcami drogi przeprowadzili lustrację, po której wystosowano wnioski o odnowienie infrastruktury, podniesienie kategorii przejazdu, co wiąże się z zamontowaniem sygnalizacji świetlnej w tym miejscu.
Policja po raz kolejny apeluje do wszystkich kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych zarówno strzeżonych, jak i niestrzeżonych. 

Pamiętajmy, że dojeżdżając do przejazdu kolejowego mamy obowiązek zatrzymać się przed przejazdem, do czego obliguje nas znak STOP rozejrzeć się i upewnić czy możemy bezpiecznie przejechać przez przejazd.
Autor: mł. asp. Ilona Tarczyńska

loading...
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne