FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Ponad 50 tysięcy podróżnych w pociągach. W Kostrzynie mogą liczyć na pomoc Policji i innych służb

Spora część uczestników kostrzyńskiego festiwalu do miasta przyjeżdża koleją. Dlatego w rejonie dworca o spokój i porządek dbają policjanci oraz Straż Ochrony Kolei. Ta współpraca i wymiana informacji bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo podróżnych. Od początku policyjnej operacji do Kostrzyna nad Odrą przyjechało dotychczas 239 pociągów. Korzystający z tej formy transportu mogą liczyć na pomoc funkcjonariuszy.

zdjęcia: policja/ WOŚP

Kolejowy dworzec w Kostrzynie od początku tygodnia mierzy się ze sporym ruchem pociągów i podróżnych. Wielu uczestników festiwalu preferuje taką właśnie formę transportu. Dlatego w swoich działaniach lubuska Policja sporo uwagi poświęca zabezpieczeniu w ramach podoperacji KOLEJ. Chodzi przede wszystkim o wymianę informacji i współpracę ze Strażą Ochrony Kolei. To także dbanie o bezpieczeństwo w rejonie dworca i służenie podróżnym niezbędną pomocą.

Od początku policyjnej operacji, na kostrzyńską stację wjechało 239 pociągów. Wśród nich są kursy międzynarodowe (65), rejsowe (132) i przywożące największa ilość uczestników festiwalu - pociągi specjalne (42). Szacuje się, że łącznie, w drodze do Kostrzyna, z kolei skorzystało około 54 tysięcy osób (stan na 3 sierpnia godz. 5:00). Kolejne składy będą docierać również dzisiaj i jutro (3 i 4 sierpnia.

Podoperacja KOLEJ to ważny element policyjnego zabezpieczenia kostrzyńskiej imprezy. Bezpiecznej podróży życzy sobie każdy wsiadający do pociągu. Wszyscy podróżni mogą liczyć na policjantów. Także w niedzielę, gdy kostrzyński dworzec stanie się prawdopodobnie najbardziej obleganą stacją kolejową w Polsce. Aby zapewnić spokój i bezpieczeństwo, w jego okolicach służbę pełnią policjanci.

sierż. szt. Grzegorz Jaroszewicz
st. sierż. Mateusz Sławek
Zespół Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

« PREV
NEXT »

Popularne