FAKTY
latest

reklama

Fakty

fakty

Pojechali ratować psa zamkniętego w samochodzie, zatrzymali mężczyznę z narkotykami

Policjanci otrzymali zgłoszenie o psie zamkniętym w samochodzie. Podczas interwencji na miejscu zjawił się właściciel auta. Okazało się, że 34-latek, który w upalny dzień pozostawił swojego psa w nagrzanym samochodzie, przy sobie ma narkotyki. Dzięki szybkiej reakcji policjantów pieskowi nie stało się nic złego. Jego właściciel trafił do policyjnego aresztu.

zdjęcie ilustracyjne: G/W
Około godziny 18:30 dyżurny z komisariatu na toruńskim Śródmieściu otrzymał zgłoszenie o samochodzie zaparkowanym na ul. Mickiewicza. Wewnątrz osobowego rovera zamknięty był pies. Na zewnątrz panował ponad 30-stopniowy upał, więc dyżurny natychmiast wysłał w to miejsce patrol Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy.

Mundurowi po dotarciu na miejsce ustalili, że pies znajdował się wewnątrz od kilku minut. Funkcjonariusze od razu zaczęli ustalać, kto jest właścicielem auta. 

Po chwili na miejsce przyszedł 34-latek, który przyznał, że zostawił przed chwilą czworonoga w samochodzie. Pies nie wymagał pomocy weterynaryjnej i zachowywał się normalnie. Policjanci podali mu wodę.

Podczas rozmowy z właścicielem mundurowi nabrali podejrzeń, że ten może mieć coś jeszcze na sumieniu. Podczas dokładnego sprawdzenia okazało się, że mężczyzna ma przy sobie woreczek z zielonym suszem. Wstępne testy wykazały, że było w nim blisko 10 gramów marihuany.
34-latek trafił prosto do policyjnej celi. Jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty związane z posiadaniem narkotyków. Może mu grozić do 3 lat więzienia.

Autor: mł. asp. Wojciech Chrostowski
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz
« PREV
NEXT »

Popularne