Olecko: Kierujący ciągnikiem potrącił 11-letniego rowerzystę - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

wtorek, 14 sierpnia 2018

Olecko: Kierujący ciągnikiem potrącił 11-letniego rowerzystę

11-letni rowerzysta z urazem głowy trafił do szpitala. Rowerzysta został potrącony przez kierującego ciągnikiem rolniczym.

zdjęcie: policja


Wczoraj (13.08.2018) po godz. 15:00 oficer dyżurny oleckiej komendy otrzymał zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty, do którego doszło na drodze krajowej nr 65 w miejscowości Daniele (gmina Kowale Oleckie).

Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że kierujący ciągnikiem marki Ursus podczas wykonywania manewru wyprzedzania rowerzysty, nie zachował bezpiecznej odległości, w wyniku czego zaczepił chłopca ciągniętą maszyną rolniczą. W wyniku zdarzenia 11-latek doznał urazu głowy i został przetransportowany do szpitala w Suwałkach. Kierujący ciągnikiem był trzeźwy. Dokumentacja z tego zdarzenia sporządzona przez policjantów trafi do sądu, który wkrótce zajmie się tą sprawą.W związku z tym zdarzeniem policjanci apelują nie tylko do kierowców i pieszych, ale także do rodziców i opiekunów dzieci o zwracanie większej uwagi na ich bezpieczeństwo. Zadbajmy o to, by od najmłodszych lat poznały one przepisy drogowe i zasady poruszania się po drogach. Dzieci nie zawsze potrafią dostrzec niebezpieczeństwo w różnych sytuacjach, tak jak zrobiliby to dorośli. Najmłodsi bardzo często działają impulsywnie i nieostrożnie. To od nas zależy, czy i w jaki sposób przekażemy najmłodszym wiedzę na temat zagrożeń. Szczególnie w okresie wakacyjnym towarzyszące wypoczynkowi odprężenie sprawia, że niejednokrotnie zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Tylko rozsądek i rozwaga dorosłych mogą sprawić, że zdrowie i życie dzieci będą lepiej chronione.
(jsz/tm)
loading...
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne