Nawet zmiana wizerunku i imienia nie zmyliła policjantów - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

wtorek, 7 sierpnia 2018

Nawet zmiana wizerunku i imienia nie zmyliła policjantów

Funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo -Interwencyjnego z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą zatrzymali 47– latka ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości. Za mężczyzną był wydany nakaz doprowadzenie do Zakładu Karnego za oszustwa, których dokonał na terenie Szczecina.

zdjęcie: policja

Policjanci z Komisariatu Nad Odrą na podstawie przeprowadzonych czynności i wielu ustaleń docierali  do różnych miejsc, gdzie miał przebywać poszukiwany.
Ich działania zakończyły się sukcesem dzięki profesjonalizmowi i uporowi w dążeniu do zatrzymania oszusta.  

Okazało się bowiem, że sprawcą oszustw była kobieta a wiedząc o tym, że jest poszukiwana zmieniła się,  nie tylko charakteryzując się fizycznie na mężczyznę ale również zmieniając sądownie  imię żeńskie na męskie.

Poszukiwany zmienił  także swoje miejsce pobytu oraz środowisko, w  którym się obracał.  Wszystko po to aby odciąć się od poprzedniego stylu życia a tym samym jak najdłużej  pozostać na wolności.

Kiedy funkcjonariusze sprawdzali kolejne wytypowane  miejsca, gdzie 47- latek  może się ukrywać „bystre oko”  policjantów z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą  zakończyło te działania.

Mundurowi podczas patrolowania północnych części Szczecina rozpoznali poszukiwanego po rysach twarzy. Dalsze czynności tylko potwierdziły, że jest to osoba za która wydano nakaz doprowadzenia.

Wszystkie zabiegi i starania  poszukiwanego aby nie zostać rozpoznanym,  okazały się bezskuteczne.
Profesjonalizm funkcjonariuszy bezapelacyjnie uniemożliwił mężczyźnie  dalsze ukrywanie się.

47 – latek został zatrzymany i zgodnie z nakazem osadzenia wydanym przez Sąd Rejonowy Szczecin- Prawobrzeże i Zachód doprowadzony do Aresztu Śledczego w Szczecinie.
Zatrzymany ma do odbycia karę 1 roku pozbawienia wolności.  
podkom. Sylwester Flak / IK

« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne