Lublin: Strzelając z wiatrówki zranił 19 latkę - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

piątek, 3 sierpnia 2018

Lublin: Strzelając z wiatrówki zranił 19 latkę

Lubelscy policjanci wyjaśniają okoliczności postrzelenia z broni pneumatycznej 19 letniej kobiety. Do sprawy zatrzymany został 26 letni mężczyzna, który z okien swojego mieszkania strzelał w kierunku młodych ludzi. Do zdarzenia doszło na osiedlu LSM w Lublinie. Pokrzywdzona została przewieziona do szpitala. Jej życiu i zdrowiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

zdjęcie: policja

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek na osiedlu LSM w Lublinie. Z okna jednego z bloków, w kierunku grupy młodych ludzi padły strzały z broni pneumatycznej. Jeden z wystrzelonych śrutów zranił 19 letnią kobietę.  Pokrzywdzona z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

Policjanci z Oddziałów Prewencji Policji ustalili skąd mogły paść strzały.  Mundurowi wytypowali mieszkanie i chwilę później już stali przy jego drzwiach. Początkowo nikt nie chciał ich otworzyć.  Wewnątrz mieszkania znajdowało się dwóch mężczyzn i kobieta, wszyscy twierdzili, że nie mają pojęcia skąd padły strzały. W jednym z pokoi policjanci odnaleźli wiatrówkę, podczas przeszukania zabezpieczyliśmy także dwie sztuki broni czarnoprochowej oraz ponad 80 szt. różnego rodzaju amunicji.

Do wyjaśnienia zatrzymany został 59 letni mężczyzna i jego 26 letni syn. Dzisiaj zarzuty przestawione będą młodszemu z mężczyzn. Podejrzany odpowiadał będzie za narażenie kobiety na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia. Grozić mu może do 3 lat pozbawienia wolności.
Zabezpieczona przez policjantów broń oraz amunicja  poddane będą badaniom przez ekspertów z Laboratorium Kryminalistycznego.

Policja ostrzega, że zarówno broń pneumatyczna, jak i inne przypominające broń urządzenia niebezpieczne dla życia lub zdrowia powinny być używane z obowiązującym prawem. Wszelkie przypadki użycia przedmiotów przypominających broń oraz broni pneumatycznej w sposób, który może kogokolwiek narazić na utratę życia, zdrowia lub mienia niesie za sobą odpowiedzialność karną.
R.L.R

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne