Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Żorach z zarzutami korupcyjnymi - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

piątek, 24 sierpnia 2018

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Żorach z zarzutami korupcyjnymi

W dniu 21 sierpnia b.r. na polecenie Prokuratury Okręgowej w Gliwicach funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Policji Wydziału w Katowicach zatrzymali sześciu funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Żorach. 

zdjęcie ilustracyjne: g/w
Zatrzymania mają związek z prowadzonym postępowaniem przygotowawczym, przedmiotem którego są czyny polegające na przyjmowaniu przez funkcjonariuszy żorskiej Komendy Miejskiej Policji, korzyści majątkowych w postaci pieniędzy, za zachowania stanowiące naruszenie przepisów prawa.

Jak ustalono, korzyści majątkowe – w różnych kwotach – przyjmowane były przez kilku funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Żorach w zamian za zaniechanie podjęcia jakichkolwiek czynności służbowych w związku z ujawnieniem popełnienia przez kierujących pojazdami wykroczeń drogowych (polegających przede wszystkim na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości jazdy) lub nawet przestępstw polegających kierowaniu pojazdem w stanie nietrzeźwości. W niektórych przypadkach w zamian za przyjętą korzyść majątkową funkcjonariusze Policji wystawiali wobec kierujących pojazdami mandaty karne nie za rzeczywiście, lecz fikcyjnie popełnione wykroczenia.

Przyjmujący korzyści majątkowe funkcjonariusze Policji większości tych przestępstw dopuścili się, wykonując czynności służbowe na drodze krajowej nr 81 (tzw. „wiślance”), jak również na drogach dojazdowych do autostrady A1.

Zatrzymanym funkcjonariuszom przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw z art. 228 § 3 k.k.

Po przeprowadzeniu czynności procesowych z udziałem podejrzanych prokurator podejmie decyzję w przedmiocie ewentualnego zastosowania wobec nich środków zapobiegawczych.

loading...
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne