Dziecko na rowerze potrącone na przejeździe (NAGRANIE W ARTYKULE) - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

czwartek, 30 sierpnia 2018

Dziecko na rowerze potrącone na przejeździe (NAGRANIE W ARTYKULE)

W Grudziądzu na ul. Focha na oznaczonym przejeździe dla rowerzystów doszło do potrącenia dziewczynki kierującej rowerem. Dziecko w trakcie przejeżdżania przez jezdnię zostało potrącone przez kierowcę pojazdu renault. Dziewczynka została przewieziona do szpitala. W sprawie pracują policjanci w celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności zdarzenia i ustalenia jego przyczyny.


We wtorek (28.08.2018) w Grudziądzu na ul. Focha o godz. 10.45 kierujący pojazdem renault potrącił dziecko kierujące rowerem. Do zdarzenia doszło na oznaczonym przejeździe dla rowerzystów w rejonie skrzyżowania z ulicą Aleja 23 Stycznia. W wyniku zdarzenia 11 - letnia dziewczynka została przewieziona do szpitala, kierowca był trzeźwy. Na miejscu policjanci wykonali szkic, oględziny miejsca oraz pojazdu. 

Ustalono świadków zdarzenia oraz zabezpieczono do sprawy nagranie z monitoringu. Po analizie nagrania video funkcjonariusze podjęli decyzje o zatrzymaniu 66 – letniemu kierowcy prawo jazdy. Teraz policjanci będą wyjaśniać wszystkie okoliczności zdarzenia i ustalić jego przyczynę. Ostatecznie sprawa trafi do sądu.

Przejście dla pieszych i przejazd dla rowerzystów na ulicy Focha to niebezpieczne miejsce, gdyż kierowcy korzystający  z dwóch pasów ruchu do jazdy w jednym kierunku i nie zawsze stosują się do podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się przy przejeżdżaniu miejsc wyznaczonych dla pieszych i rowerzystów. Jednym z niedopuszczalnych zachowań jest nieudzielenie pierwszeństwa pieszym i rowerzystom w sytuacji, gdy inni kierowcy to już czynią.
Autor: a. s. Jacek Jeleniewski
Publikacja: a. s. Jacek Jeleniewski

loading...
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne