Cmentarny złodziej zatrzymany, policja odzyskała kilkadziesiąt lampionów - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

poniedziałek, 13 sierpnia 2018

Cmentarny złodziej zatrzymany, policja odzyskała kilkadziesiąt lampionów

Kryminalni z piekarskiej komendy zatrzymali podejrzanego 60-latka, a następnie zabezpieczyli 25 kamiennych lampionów, których łączna wartość szacowana jest na co najmniej kilka tysięcy złotych. Mieszkaniec Bytomia działając na terenie Piekar Śląskich i miast ościennych ograbiał groby zmarłych. Mężczyźnie grozi nawet 8-letni pobyt w więzieniu. Stróże prawa z piekarskiej jednostki poszukują teraz właścicieli części skradzionych lampionów, którzy dotychczas nie zgłaszali faktu kradzieży.

zdjęcia: policja

Do zatrzymania 60-letniego mieszkańca Bytomia doszło w ubiegłym tygodniu. Mężczyzna był podejrzany o dokonanie szeregu kradzieży z terenu cmentarzy. Z ustaleń piekarskich kryminalnych wynikało, że skradzione lampiony mogły zostać sprzedane do jednego z lombardów na terenie Bytomia.

Ustalenia kryminalnych potwierdziły się. W wyniku przeszukania zabezpieczono 25 lampionów, które jak wyjaśnił podejrzany, zostały przez niego skradzione na terenie Piekar Śląskich i miast ościennych. Mężczyzna usłyszał już część zarzutów, jednak w dalszym ciągu poszukiwani są właściciele pozostałych lampionów. 

Wstępne ustalenia pozwalają oszacować wartość skradzionych przedmiotów na co najmniej kilka tysięcy złotych. 60-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa ograbienia miejsca spoczynku osób zmarłych, za co grozi mu nawet 8 lat więzienia. Piekarscy śledczy przyjrzą się także działalności lombardu, którego właściciel może odpowiadać za nieumyślne paserstwo.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich proszą o zgłaszanie się właścicieli skradzionych lampionów, którzy nie zgłaszali faktu kradzieży. Do odzyskania skradzionych przedmiotów konieczne będzie przedstawienie jakiegokolwiek dowodu, że jest się ich właścicielem (dowód zakupu, paragon, zdjęcie lub szczegółowy opis cech charakterystycznych).

loading...
« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne