Chciał zabić rodziców - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

środa, 15 sierpnia 2018

Chciał zabić rodziców

Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód w Kielcach prowadzi śledztwo przeciwko 31- letniemu Danielowi O.  podejrzanemu o usiłowanie dwóch zabójstw.

zdjęcie ilustracyjne: G/W


Do tych zdarzeń doszło w jednym z domów w Wolicy koło Kielc wieczorem w dniu 07.08.2018 r. Jak wstępnie ustalono Daniel O. zadał swoim rodzicom kilka ciosów narzędziami ostrymi i ostrokończystymi. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji wkrótce po zdarzeniu. Matka podejrzanego przebywa w szpitalu. Wykonane dotychczas czynności pozwoliły na ustalenie narzędzi, którymi najprawdopodobniej posługiwał się sprawca i zostały one zabezpieczone.

W dniu wczorajszym prokurator przedstawił Danielowi O. dwa zarzuty, każdy z nich dotyczy usiłowania zabójstwa i spowodowania obrażeń ciała odpowiednio u matki oraz ojca. 

W toku przesłuchania podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów, skorzystał z prawa do składania wyjaśnień – z uwagi na dobro śledztwa nie można ujawnić ich treści.

Prokurator zdecydował o skierowaniu do Sądu Rejonowego w Kielcach wniosku o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres 3 miesięcy, uznając, że tylko taki środek zapobiegawczy jest w stanie zabezpieczyć prawidłowo dalszy tok śledztwa. Jeszcze w dniu wczorajszym Sąd uwzględnił w całości wniosek prokuratora.

Za zarzucane podejrzanemu czyny grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.


loading...
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne