Bartoszyce: Do szpitala w Olsztynie trafił 70 - latek przygnieciony przez ciągnik rolniczy - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

piątek, 31 sierpnia 2018

Bartoszyce: Do szpitala w Olsztynie trafił 70 - latek przygnieciony przez ciągnik rolniczy

70- latek nie mogąc uruchomić ciągnika poprosił o pomoc sąsiada. Ten w trakcie próby uruchomienia holował traktor, który przewrócił się na bok i przygniótł siedzącego w nim mężczyznę. Do zdarzenia doszło na polu, gdzie można było dotrzeć jedynie pieszo. Okazało się, że mężczyzna, który holował traktor był pijany. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, został zatrzymany w policyjnej celi.

zdjęcie: policja/70 - latek przygnieciony przez ciągnik rolniczy
zdjęcie: policja/70 - latek przygnieciony przez ciągnik rolniczy
Wczoraj, (29.08.18r.), przed 14:00, na polu w gm. Bartoszyce ciągnik rolniczy przygniótł 70 - letniego mężczyznę. Miejsce w którym doszło do wypadku było trudno dostępne. Dotarcie do potrzebującego szybkiej pomocy 70 - latka było możliwe jedynie pieszo.
Tak dotarli tam policjanci z załogą karetki pogotowia, wspólnie niosąc sprzęt medyczny, po czym razem udzielali pomocy rannemu mężczyźnie.
Policjanci ustalili, że 70 - latek został przygnieciony po tym, jak jego ciągnik był holowany przez traktor sąsiada. Na miejscu wypadku nie było już ani sąsiada, ani jego ciągnika. Była jedynie żona 70 - latka. Kobieta zeznała, że po tym jak mąż został przygnieciony, 42- letni sąsiad ratował mężczyznę uwalniając go z pod maszyny, podważając ciągnik belką. 42 – latek nie czekał na przyjazd służb tylko poszedł do domu. Policjanci zastali 42-latka w mieszkaniu - był pijany, w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Funkcjonariuszom powiedział, że napił się po zdarzeniu, bo był bardzo zdenerwowany.
Policjanci ustalili, że drugi ciągnik, został zabrany z miejsca zdarzenia, bo był potrzebny przy pracach polowych. Z uwagi na niejasne okoliczności tego zdarzenia oraz to, że 42- latek biorący w nim udział był pijany, istniała podstawa do zatrzymania mężczyzny w policyjnej celi.
Od obrażeń jakie odniósł 70- latek będą zależały przedstawiane mężczyźnie zarzuty. 
(mk/rj)

loading...
« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne