45-latek utonął w żwirowni - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

niedziela, 12 sierpnia 2018

45-latek utonął w żwirowni

11 sierpnia 2018r o godz. 20.30 dyżurny policji otrzymał zgłoszenie dotyczące utonięcia mężczyzny w zbiorniku wodnym w pobliżu miejscowości Grabica.

zdjęcie ilustracyjne: policjaNa miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że tego dnia 45-letni obywatel Ukrainy wraz ze swoim polskim znajomym spożywali alkohol nad niestrzeżonym zbiornikiem wodnym powstałym w wyrobisku żwirowni. Około godz.19.00 mężczyźni postanowili popływać. Gdy weszli do wody, 45-latek po chwili zniknął nagle pod jej powierzchnią. Jego kolega nie potrafił go odnaleźć, więc wezwał pomoc. 

Na miejsce przybyli także strażacy, którzy przeszukali zbiornik w poszukiwaniu 45-latka. O godz. 22.40 nurek wyłowił ciało mężczyzny. Lekarz stwierdził zgon na skutek utonięcia. Okoliczności tego zdarzenia pod nadzorem prokuratora wyjaśniają piotrkowscy policjanci. To 12 ofiara utonięcia w województwie łódzkim od początku roku.Policjanci apelują o rozwagę i przypominają zasady bezpiecznej kąpieli:
Korzystajmy ze zorganizowanych i strzeżonych kąpielisk. Przestrzegajmy regulaminu kąpieliska, na którym przebywamy. Stosujmy się do uwag i zaleceń ratowników. Nie bagatelizujmy wydanych przez nich ostrzeżeń. Dzieci powinny bawić się w wodzie tylko pod opieką dorosłych. Pod żadnym pozorem nie wchodźmy do wody po spożyciu alkoholu. Do najczęstszych przyczyn utonięć należy bowiem właśnie alkohol, brawura i przecenianie własnych umiejętności. 

Nie wchodźmy do wody, gdy jesteśmy rozgrzani lub tuz po posiłku. Zwracajmy uwagę na to, co dzieje się wokół nas. Właściwa reakcja może uratować komuś życie. Jeśli zauważymy niebezpieczną sytuację nad wodą, natychmiast dzwońmy na numer alarmowy 112. Nie próbujmy sami podejmować akcji poszukiwawczej, której powodzenie mogą zapewnić wyłącznie wyszkolone służby.


loading...
« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne