2. miesięczne dziecko skatowane przez rodziców? Chłopiec miał krwawienie do mózgu. Rodzice usłyszeli zarzuty - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

sobota, 18 sierpnia 2018

2. miesięczne dziecko skatowane przez rodziców? Chłopiec miał krwawienie do mózgu. Rodzice usłyszeli zarzuty

26 listopada 2017 roku do Szpitala Dziecięcego w Krakowie przywieziono 2 miesięczne niemowlę. Z informacji ratowników medycznych wynikało, że u dziecka doszło do zatrzymania oddechu. Na skutek przeprowadzonych czynności reanimacyjnych przez ratowników w miejscu zamieszkania, oddech dziecka powrócił. W trakcie hospitalizacji pokrzywdzonego dziecka, w pierwszej dobie od przyjęcia, stwierdzono u niego świeże zmiany pourazowe o typie podbiegnięć krwawych na kończynach dolnych i górnych, w obrębie klatki piersiowej oraz krwawienie śródczaszkowe.

zdjęcie ilustracyjne: pixabay


Ujawnione obrażenia w czasie badań diagnostycznych 
Na podstawie krótkiego wywiadu ustalono, że przyczyną przywiezienia dziecka do szpitala miał być zgłaszany przez rodziców bezdech, który pojawił się przy jego karmieniu. Natomiast w trakcie badań diagnostycznych stwierdzono u dziecka krwawienie do mózgu oraz zestarzałe złamanie obojczyka. Następnie poszerzono diagnostykę w wyniku, której stwierdzono liczne zestarzałe złamania trzech żeber, dwóch obojczyków, kości udowej, jednej kości podudzia, jednej kości przedramienia. W opinii lekarza ortopedy – takie obrażenia mogą wskazywać na zespół dziecka maltretowanego. U dziecka nie stwierdzono zespołu łamliwości kości.
Nie przyznali się do zarzutów
W toku postępowania przygotowawczego, podczas przesłuchań w charakterze podejrzanych, rodzice pokrzywdzonego dziecka nie przyznawali się do stawianych im zarzutów, a winą za powstałe obrażenia u dziecka, obarczali się nawzajem.
W toku postępowania zastosowano wobec Mileny W. i Roberta H. środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania.
Za popełnione czyny oskarżonym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.
loading...
Dział PrasowyProkuratura Krajowa
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne