Wysypali śmieci z tir-a - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

poniedziałek, 2 lipca 2018

Wysypali śmieci z tir-a

Dwóch mężczyzn przyłapanych na  gorącym uczynku, którzy zaśmiecili teren wyrzucając śmieci z samochodu ciężarowego. Oprócz konsekwencji za swój czyn przed sądem dodatkowo musieli posprzątać.

zdjęcie: policja28 czerwca br., dyżurny wieruszowskiej policji otrzymał anonimowe zgłoszenie, że na jednej z działek w pobliżu zbiornika wodnego w Mirkowie, z naczepy samochodu ciężarowego wyrzucane są śmieci. Skierowani w opisane miejsce policjanci szybko namierzyli wskazany samochód ciężarowy. Obok niego stało dwóch mężczyzn, mieszkańców powiatu kępińskiego w wieku 23 i 49 lat. Jak się wstępnie okazało, mężczyźni zamiast wywieźć śmieci na legalne wysypisko, postanowili urządzić sobie śmietnik z wieruszowskiego Mirkowa. Na miejscu tłumaczyli funkcjonariuszom, że dzierżawią ten teren. Szybko jednak okazało się, że właściciel jednej z prywatnych działek na którą zostały wysypane śmieci, mieszkaniec Wieruszowa był zaskoczony całą sytuacją o której wcześniej nie miał pojęcia.
W tej sytuacji na polecenie policjantów 23 i 49-latek zostali zobowiązani do uprzątnięcia wysypanych śmieci i doprowadzenia miejsca do poprzedniego stanu. Policjanci wyjaśniają dalsze okoliczności tego zdarzenia. W myśl obowiązujących przepisów za zaśmiecanie grozi grzywna do pięciu tysięcy złotych przed sądem.

Obaj mężczyźni zostali również ukarani mandatami karnymi przez policjantów za poruszanie się tego dnia samochodami ciężarowymi, z miejscowości Opatów drogą wojewódzką nr 450 w kierunku Wieruszowa. Na tym odcinku obowiązuje zakaz poruszania się pojazdów ciężarowych o rzeczywistej masie całkowitej powyżej 7 ton.
Apelujemy do mieszkańców oraz osób podróżujących przez powiat wieruszowski o nie zaśmiecanie miejsc publicznych w szczególności dróg, ulic, placów, ogrodów, trawników i innych ogólnodostępnych miejsc.
Informujemy, że niektóre drogi powiatu wieruszowskiego są monitorowane pod kątem ich zaśmiecania.
Przypominamy, że za zaśmiecanie grozi grzywna w drodze mandatu karnego do 500 złotych lub grzywna przed sądem do 5000 złotych.
(KWP w Łodzi / kp)


« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne