TRAGEDIA NAD MORZEM – UTONĘLI DWAJ MĘŻCZYŹNI - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

wtorek, 10 lipca 2018

TRAGEDIA NAD MORZEM – UTONĘLI DWAJ MĘŻCZYŹNI

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragedii do jakiej doszło wczoraj około godziny 12.20 w Karwi. W wodach morza bałtyckiego utopiło się dwóch mężczyzn w wieku około 40 lat, jeden z nich był mieszańcem Mińska Mazowieckiego drugi zaś powiatu skierniewickiego. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności podczas pobytu nad woda i przestrzegają przed zagrożeniami z nią związanymi.

zdjęcie: policja

Wczoraj około godziny 12:20 dyżurny otrzymał zgłoszenie, iż w Karwi utopiło się dwóch mężczyzn. Oficer natychmiast na miejsce skierował patrol policji. Mundurowi ustalili, że dwóch mężczyzn pływało niedaleko siebie, po czym jeden z nich zaczął się nagle topić. Mieszkaniec Mińska Mazowieckiego widząc to ruszył na pomoc mężczyźnie z powiatu skierniewickiego, jednakże obaj mężczyźni po chwili utonęli. 

Świadkowie zdarzenia odnaleźli i wyciągnęli na plażę mieszkańca powiatu skierniewickiego, podjęli akcję reanimacyjną do czasu przyjazdu karetki pogotowia.
 Po chwili ratownicy WOPR na skuterze wodnym odnaleźli w morzu drugiego mężczyznę, wobec którego podjęli również akcję reanimacyjną do czasu przylotu Lotniczego Zespołu Ratownictwa Medycznego.

 Przeprowadzone reanimacje nie przyniosły pozytywnego skutku - zakończone stwierdzeniem zgonu obu mężczyzn w wieku około 40 lat. Na miejscu pracowała ekipa dochodzeniowo – śledcza. Decyzją prokuratora zwłoki zostały zabezpieczone w prosektorium w Pucku. Dalsze czynności prowadzić będzie Komisariat Policji we Władysławowie. 

Pamiętajmy więc o tym, że bezpieczna kąpiel, to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. Zwracajmy szczególną uwagę na dzieci. Nie pozostawiajmy ich bez opieki. Pod żadnym pozorem nie wchodźmy do wody pod wpływem alkoholu. Alkohol zaburza ocenę własnych możliwości pływackich, osłabia organizm, a przede wszystkim dodaje odwagi, która zazwyczaj kończy się tragedią. Woda, nawet ta pozornie najspokojniejsza, może nagle stać się groźnym, niebezpiecznym żywiołem.

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne