Sprawcy napadu na jubilera zatrzymani - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

wtorek, 31 lipca 2018

Sprawcy napadu na jubilera zatrzymani

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie wraz z grupą szturmową zatrzymali czterech mężczyzn, sprawców napadu na jubilera, do którego doszło w ubiegłą środę. Policjanci odzyskali część skradzionej biżuterii. Mężczyznom w wieku od 18 do 37 z województwa pomorskiego grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego w Koszalinie najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie.

zdjęcie: screen wideo

Do napadu na sklep jubilerski doszło w środę 25 lipca br. na koszalińskim osiedlu. Około godziny 17 do sklepu weszli trzej mężczyźni. Jeden z nich rozpylając gaz obezwładnił ekspedientki, natomiast dwóch pozostałych sprawców  rozbijało gabloty, w których znajdowały się wyroby jubilerskie.

Z informacji uzyskanych przez kryminalnych wynikało, że sprawcy mogą pochodzić i ukrywać się w województwie pomorskim.          

W miniony weekend  funkcjonariusze grupy szturmowej KMP Koszalin weszli do mieszkania, gdzie zastali sprawców. Mężczyźni byli zaskoczeni i na widok policjantów próbowali stawiać opór. W trakcie przeszukania pomieszczeń, do których mieli oni dostęp kryminalni ujawnili i odzyskali część skradzionych przedmiotów.

Mężczyźni w wieku od 18 do 37 lat zostali zatrzymani i przewiezieni do koszalińskiej jednostki.
Dzisiaj Sąd Rejonowy w Koszalinie na wniosek prokuratora wydał postanowienie o zastosowaniu wobec podejrzanych izolacyjnego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
Za objęte zarzutem przestępstwo kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawiania wolności.

Monika Kosiec/AG
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne