Sprawcy brutalnego napadu w Czersku zatrzymani przez Policję - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

czwartek, 12 lipca 2018

Sprawcy brutalnego napadu w Czersku zatrzymani przez Policję

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o brutalny napad w mieszkaniu na starszych ludzi. Dzięki pracy policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz chojnickiego wydziału kryminalnego dwóch podejrzanych zostało zatrzymanych na terenie województwa zachodniopomorskiego. Obaj mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

zdjęcie: policja

W poniedziałek, 02.07.br., około godziny 20:00 do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach zadzwonił mężczyzna informując, że doszło do napadu. Mówił, że do domu przyszło dwóch mężczyzn, którzy chcieli kupić bryczkę od pokrzywdzonego. Po wejściu do domu zaatakowali właściciela posesji po czym skrępowali 73-latka oraz jego 68-letnią partnerkę. Napastnicy bijąc oraz grożąc zmuszali ich do ujawnienia miejsca przetrzymywania pieniędzy. Mężczyzna z obawy o życie wskazał miejsce gdzie są pieniądze. Przestępcy przeszukali dom, zabrali pieniądze i uciekli.

Dyżurny natychmiast poinformował o napadzie patrole będące najbliżej miejsca zamieszkania pokrzywdzonych i skierował je na miejsce zdarzenia. Policjanci ustalili rysopisy sprawców oraz pojazd jakim się poruszali i zaraz zaczęli poszukiwania. Po otrzymanym zgłoszeniu, do pracy ruszyli śledczy, którzy z technikiem zabezpieczyli ślady, monitoringi i przesłuchali świadków, a kryminalni w terenie pracowali nad ustaleniem tożsamości napastników. 

Do działań włączyli się również kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Wspólne szeroko zakrojone działania operacyjne przyniosły szybki efekt. Policjanci wytypowali podejrzewanych mężczyzn i miejsce gdzie mogą przebywać.

Wczoraj, 05.07.br., rano, funkcjonariusze zatrzymali dwóch bydgoszczan, którzy przebywali w jednym z hoteli w Świnoujściu. Zostali oni przewiezieni do policyjnego aresztu.
Policjanci odzyskali większość skradzionych pieniędzy.
Dwaj zatrzymani zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty dotyczące rozboju. Grozi za to kara do 12 lat pozbawienia wolności. Policjanci wystąpili z wnioskiem do prokuratury o zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.
Sprawa ma charakter rozwojowy i śledczy nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

(KWP w Gdańsku / mw)
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne