Śmiertelnie pobili 54-letniego mężczyznę - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

czwartek, 26 lipca 2018

Śmiertelnie pobili 54-letniego mężczyznę

Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie trzej mężczyźni, podejrzani o pobicie ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w nocy z 14/15 lipca 2018 r. w jednej z miejscowości powiatu krakowskiego. Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

zdjęcie: policja

W poniedziałek (16.07 br.), około 6:40 dyżurny Komisariatu Policji w Skawinie został poinformowany o ujawnieniu zwłok mężczyzny w jednej z miejscowości na terenie gminy. Na miejsce został wysłany patrol policji, który potwierdził zgłoszenie. 

Skierowana tam ekipa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora przeprowadziła oględziny miejsca zdarzenia. Wstępne ustalenia wskazywały, że do śmierci  54-latka mogły przyczynić się inne osoby.
Policjanci ustalili, że  do zdarzenia doszło w nocy z 14/15 lipca br. na terenie jednej ze stacji paliw. W pobiciu brało udział trzech mężczyzn. Napastnicy   uderzali pięściami po głowie  oraz kopali po całym ciele 54-latka.  

Kolejnego dnia - prawdopodobnie na skutek odniesionych obrażeń - mężczyzna ten zmarł. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę monitoringu zamontowaną na budynku stacji. Działania policjantów doprowadziły do zatrzymania jeszcze tego samego dnia  dwóch  a 17 lipca trzeciego ze sprawców. Są to dwaj 17-latkowie oraz  18-latek. 

 Wszyscy zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym.  Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy, na posiedzeniach w dniach 17 i 18 lipca, zadecydował, że najbliższe 3 miesiące podejrzani spędzą w areszcie. Za pobicie ze skutkiem śmiertelnym mężczyznom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne