RCB: utonęły kolejne trzy osoby; od kwietnia to już 207 utonięć - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

wtorek, 17 lipca 2018

RCB: utonęły kolejne trzy osoby; od kwietnia to już 207 utonięć

W poniedziałek, w Polsce utopiły się trzy osoby. Według danych Komendy Głównej Policji, od 1 kwietnia to już 207 zgonów - podsumowuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa i apeluje: będąc nad wodą, pamiętajcie o zasadach bezpieczeństwa. 


zdjęcie ilustracyjne: pixabay
A te zasady to m.in. korzystanie tylko ze strzeżonych kąpielisk, stosowanie się do zaleceń ratownika, przestrzeganie reguły, że dzieci bawią się w wodzie tylko pod opieką dorosłych. Policja zachęca też do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie można zgłaszać m. in. informacje o zaobserwowanych tzw. "dzikich kąpieliskach".

Według MSWiA, do najczęstszych przyczyn utonięć należy brawura i przecenianie swoich sił oraz umiejętności pływackich, co często w połączeniu z alkoholem, prowadzi do nieszczęśliwych wypadków. 

Bezpieczne zachowania nad wodą MSWiA i podległe mu służby promują poprzez kampanię informacyjno-edukacyjną "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Akcja do września realizowana jest w miejscach letniego wypoczynku dzieci i młodzieży (kolonie, obozy itp.), a także na piknikach, festynach i spotkaniach plenerowych. 

kurier.pap.pl
js/
« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne