Przełom w śledztwie dotyczącym pożaru składowiska opon w Trzebini - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

wtorek, 17 lipca 2018

Przełom w śledztwie dotyczącym pożaru składowiska opon w Trzebini

Przełom w śledztwie nadzorowanym przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie dotyczącym pożaru składowiska opon w Trzebini. Małopolscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o podpalenie. Obaj zatrzymani przesłuchiwani są w kierunku art.163 par 1 KK czyli sprowadzenia zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach.

zdjęcie: screen wideo/PolsatNews


Do pożaru składowiska opon w Trzebini doszło 27 maja br. około godz. 1:30. Pożar przez kilka dni gasiło z lądu i z powietrza kilkadziesiąt jednostek straży pożarnej. Zaraz po zgłoszeniu o zdarzeniu czynności procesowe na miejscu podjęli policjanci z Komisariatu Policji w Trzebini. Z uwagi jednak na charakter zdarzenia i jego rozmiary Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie zdecydował o przejęciu postępowania przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Nad sprawą pracowali doświadczeni policjanci wydziału dochodzeniowo – śledczego, jak również wydziału kryminalnego KWP w Krakowie.

Na miejscu zostały przeprowadzone oględziny z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa, który wstępnie wskazał, że doszło do podpalenia. Wszelkie zabezpieczone ślady skierowano do analizy, do laboratorium kryminalistycznego Policji. Policjanci docierali do świadków. Wszystkie te czynności doprowadziły do ustalenia, że bezpośredni związek z pożarem mogą mieć dwaj młodzi mieszkańcy powiatu chrzanowskiego.Na podstawie zebranych materiałów dowodowych nadzorujący postępowanie prokurator Prokuratury Okręgowej w Krakowie podjął decyzję o zatrzymaniu obu podejrzewanych.
Dzisiaj, 17.07.br., policjanci wydziału kryminalnego i dochodzeniowo – śledczego z KWP w Krakowie zatrzymali 22 i 28-latka. Jak się okazało, jeden z zatrzymanych jest czynnym, a drugi byłym strażakiem OSP.

Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Krakowie, gdzie są przesłuchiwani w kierunku art.163 par 1 KK czyli sprowadzenia zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mającego postać pożaru.
(KWP w Krakowie/ mw)

« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne