Policja zatrzymała 19-letnią kobietę, która podając się za pracownicę administracji okradała seniorów z biżuterii. - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

poniedziałek, 30 lipca 2018

Policja zatrzymała 19-letnią kobietę, która podając się za pracownicę administracji okradała seniorów z biżuterii.

W miniony piątek w godzinach popołudniowych, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Krakowie otrzymał zgłoszenie o obywatelskim ujęciu złodziejki, do którego doszło w jednym z bloków na terenie Podgórza.


zdjęcie: policja


Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani funkcjonariusze Wydziału Sztab Policji, którzy zatrzymali 19-latkę. Jak się okazało, kobieta chwilę wcześniej, podając się za pracownicę administracji, próbowała okraść z wartościowych przedmiotów 67-latkę. Ta jednak zorientowała się, że może paść ofiarą przestępstwa i zaczęła krzyczeć. Złodziejka chciał uciec ale natknęła się na męża gospodyni wracającego z piwnicy. Mężczyzna zatrzymał ją a gospodyni zadzwoniła na telefon alarmowy.

Sprawczyni posiadała przy sobie biżuterię, którą tego samego dnia ukradła z innego mieszkania. Śledczy z Komisariatu V Policji w Krakowie przedstawili 19-letniej mieszkance Krakowa dwa zarzuty (kradzieży i jej usiłowania), do popełnienia których się przyznała. Prokurator zastosował wobec podejrzanej środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze zajmujący się sprawą ustalają, czy zatrzymana kobieta ma związek z innymi podobnymi przestępstwami popełnionymi w naszym mieście.
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne