Pobili bezdomnego, rozebrali go i zabrali ubranie - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

niedziela, 22 lipca 2018

Pobili bezdomnego, rozebrali go i zabrali ubranie

Zarzut rozboju usłyszał 35 latek i jego 44 letni kompan. Mężczyźni na dworu autobusowym zaatakowali bezdomnego. Pobili go i zażądali pieniędzy. Kiedy okazało się, że pokrzywdzony nie ma przy sobie wartościowych rzeczy rozebrali go i zabrali ubranie. Obaj sprawcy są już w areszcie. Grozić im może do 12 lat pozbawienia wolności.


zdjęcie ilustracyjne

Do zdarzenia doszło pod koniec minionego tygodnia. Policjanci otrzymali informację, że przy jednej z galerii handlowych  znajduje się mężczyzna ubrany jedynie w slipki i buty. Mundurowi, którzy pojechali na interwencję odnaleźli skąpo odzianego 52 latka.  Okazało się, że dziwny strój, a w zasadzie jego brak jest wynikiem przestępstwa, którego mężczyzna stał się ofiarą.

Tego dnia rano bezdomny 52 latek przebywał w okolicach dworca przy Al. Tysiąclecia.   Został tam  zaczepiony przez nieznajomych, którzy zażądali od niego pieniędzy,  telefonu i innych wartościowych przedmiotów. Gdy doszło do szarpaniny i przepychanek mężczyzna próbował ratować się ucieczką. W okolicach galerii handlowej został ponownie napadnięty i pobity. Ponieważ nie miał przy sobie niczego co przedstawiało jakąkolwiek wartość sprawcy rozebrali go i zabrali ubranie.

Policjanci z „dwójki” ustalili i zatrzymali sprawców. Pierwszy z nich-  35 latek zatrzymany został w minioną  środę.  Jego 44 letni kompan wpadł w ręce kryminalnych wczoraj. Obaj nie posiadają stałego miejsca zamieszkania, a wcześniej mieli już konflikt z prawem.  Za rozbój grozić im może do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją  sadu zastali tymczasowo aresztowani.
R.L.R

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne