Pierwsze wypłaty. Pieniądze z programu „Dobry start” wpływają na konta rodziców - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

wtorek, 31 lipca 2018

Pierwsze wypłaty. Pieniądze z programu „Dobry start” wpływają na konta rodziców

Świadczenie „Dobry start” wpływa na konta rodziców. W miesiąc po uruchomieniu programu samorządy informują o pierwszych wypłatach.

zdjęcie ilustracyjne: pixabay

Od 1 lipca można składać wnioski o 300 zł wyprawki za pośrednictwem Internetu – przez stronę empatia.mrpips.gov.pl oraz bankowość elektroniczną albo. Jak informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki społecznej, z takiej możliwości skorzystało już ponad milion rodzin. 

„Pierwsze świadczenia o wyprawkę 300+ trafiły już na konta wnioskodawców” - informuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy. Łącznie dla 342 dzieci wypłaconych zostało tam 103 tys. zł. 

W Polkowicach pierwsze przelewy zostały wykonane w piątek. Tamtejszy Ośrodek Pomocy Społecznej wypłacił 453 świadczenia na łączna kwotę 136 tys. złotych.

„Pierwsze wypłaty przyznanych świadczeń w ramach programu rządowego „Dobry Start" tzw. 300+ wpłyną na konta naszych mieszkańców jeszcze w lipcu” – zapewnia burmistrz Polkowic Wiesław Wabik. „Otrzymaliśmy częściową dotację na realizację tego zadania i nie zwlekaliśmy z wypłatą świadczeń do września. Przelewy zostały wykonane w piątek - wyjaśnia. 

Jak informuje Konrad Kaptur, rzecznik Urzędu Gminy w Polkowicach, kolejna tura wypłat świadczeń jest zaplanowana na drugą połowę sierpnia, niezwłocznie po otrzymaniu kolejnej transzy dotacji z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Od 1 sierpnia wnioski o ustalenie prawa do świadczenia „Dobry start” będzie można składać w formie papierowej. Zachowana zostanie też forma elektroniczna.

Świadczenie „Dobry start”, czyli 300 zł wyprawki, przysługuje na wniosek, raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat (także w przypadku ukończenia 20 lat w bieżącym roku przed rozpoczęciem roku szkolnego). Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24 roku życia (także w przypadku ukończenia 24 lat w bieżącym roku przed rozpoczęciem roku szkolnego). Program obejmie dzieci wychowujące się zarówno w rodzinach, jak i te przebywające w pieczy zastępczej.

Zgodnie z założeniami programu, złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Jeżeli wniosek zostanie złożony później, wówczas samorząd ma dwa miesiące na jego rozpatrzenie.

aba/kurier.pap


« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne