Opublikował nagranie, na którym wkłada papierosa do dzióbka pisklaka jaskółki i podpala papierosa zapalniczką - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

niedziela, 1 lipca 2018

Opublikował nagranie, na którym wkłada papierosa do dzióbka pisklaka jaskółki i podpala papierosa zapalniczką

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach zatrzymali 18-latka podejrzanego o znęcanie się nad zwierzętami. O fakcie znęcania nad znajdującymi się pod ochroną jaskółkami, powiadomiły wolontariuszki Towarzystwa Ochrony nad Zwierzętami Polska Oddział w Katowicach. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Grozi mu do 2 lat więzienia.

zdjęcie ilustracyjne: pixabay
Policjanci z katowickiego oddziału prewencji zostali skierowani na ul. Sportową, gdzie znajdowali się świadkowie znęcania nad zwierzętami. Powiadomienia dokonali inspektorzy Towarzystwa Ochrony nad Zwierzętami Polska Oddział w Katowicach.

 Sprawca opublikował na jednym z portali internetowych film, na którym wkłada papierosa do dzióbka pisklaka jaskółki i podpala papierosa zapalniczką. Wolontariuszki ustaliły i wskazały policjantom miejsce, gdzie znajduje się gniazdo jaskółek. Jak się okazało, osoba publikująca nagranie mieszkała w tej samej klatce.

 Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do komisariatu. Usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzętami tj. z art. 35 ust.1a Ustawy o ochronie zwierząt. Grozi mu za to kara do 2 lat ograniczenia lub pozbawienia wolności.
Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komisariatu Policji II w Katowicach.
(KWP w Katowicach / mw)


« PREV
NEXT »

Popularne na YouTube

Popularne na Facebooku

Popularne