Odpowie przed Sądem za seksualne wykorzystywanie małoletnich - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

wtorek, 31 lipca 2018

Odpowie przed Sądem za seksualne wykorzystywanie małoletnich

W dniu wczorajszym (30 lipca 2018 roku) Dział do Spraw Wojskowych Prokuratury Rejonowej Kraków – Krowodrza w Krakowie skierował do Sądu Rejonowego dla Krakowa – Podgórza w Krakowie akt oskarżenia przeciwko mar. Danielowi R. oskarżonemu o popełnienie czterech przestępstw z art. 200 § 1 kodeksu karnego. 

zdjęcie ilustracyjne: g/w

Ustalenia śledztwa 
Postępowanie w tej sprawie zostało wszczęte w lutym 2018 roku. W toku śledztwa ustalono, że mar. Daniel R. dopuścił się łącznie czterech przestępstw dotyczących obcowania płciowego z małoletnimi poniżej lat 15 oraz doprowadzenia ich do poddania się innym czynnościom seksualnym. Zarzucane oskarżonemu czyny obejmują działanie na szkodę dwóch małoletnich pokrzywdzonych w wieku 12 i 13 lat. 
Przesłuchany w charakterze podejrzanego, w toku postępowania przygotowawczego, przyznał się częściowo do popełnienia zarzucanych mu czynów tj. tylko w zakresie dotyczącym 12 – latki. 


Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania 
W toku postępowania przygotowawczego, na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy dla Krakowa – Krowodrzy w Krakowie zastosował wobec mar. Daniela R. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który jest stosowany do chwili obecnej. 
Oskarżonemu za zarzucane przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat. 
(PAP) 
kom/ mgost/ drag/

« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne