Mama 4-letniej Martynki dziękuje policjantom za ratunek - Głos Wojewódzki
FAKTY
latest

reklama

loading...

poniedziałek, 9 lipca 2018

Mama 4-letniej Martynki dziękuje policjantom za ratunek

Dzięki błyskawicznej reakcji policjantów 4-letnia Martynka jest cała i zdrowa. Wszystko wydarzyło się w ubiegły poniedziałek, na placu zabaw w Oleśnie. Kiedy mama Martynki karmiła młodsze dziecko, dziewczynka podczas zabawy upadła i straciła przytomność. Nikt z obecnych nie wiedział jak pomóc dziecku. Będący w pobliżu funkcjonariusze: mł. asp. Piotr Żywica i st. sierż. Kamil Topij przeskoczyli przez ogrodzenie i udzielili jej pomocy. Zdrowiu i życiu Martynki już nic nie zagraża.

zdjęcie: policja

Kiedy policjanci dobiegli na miejsce dziewczynka była nieprzytomna. Funkcjonariusze po sprawdzeniu funkcji życiowych i oddechu, ułożyli ją w pozycji bezpiecznej. Po chwili na miejscu zjawiła się karetka pogotowia, ratownicy medyczni zabrali dziecko do szpitala.

Mama Martynki złożyła podziękowania na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Oleśnie – insp. Tomasza Kubickiego. Osobiście podziękowała też funkcjonariuszom: mł. asp. Piotrowi Żywicy i st. sierż. Kamilowi Topij za szybką i profesjonalną interwencję. Dzięki ich reakcji dziewczynka jest zdrowa i ma się dobrze.

Pamiętajmy:
Według wytycznych Polskiej Rady Resuscytacji, udzielając pierwszej pomocy w stanach nagłych priorytetem w postępowaniu z osobą nieprzytomną, ale prawidłowo oddychającą, włączając poszkodowanych z przywróconym krążeniem, jest utrzymanie drożności dróg oddechowych. Następnie ułożenie osoby niereagującej z zachowanym oddechem w pozycji bezpiecznej.

Zanim przystąpisz do udzielania pierwszej pomocy:
Wezwij służby – zadzwoń pod numer 112, podaj miejsce, w którym się znajdujesz, ilu jest poszkodowanych i co się stało.
- zawsze kontroluj oddech przez 10 s.
- Jeżeli nie słyszysz przynajmniej dwóch oddechów musisz założyć, że poszkodowany nie oddycha nawet jeżeli usłyszałeś pojedyncze westchnięcie.
- W razie jakichkolwiek wątpliwości zakładaj, że osoba nie oddycha.
Tylko przestrzeganie tych zasad zapewni poprawną ocenę sytuacji i podjęcie właściwych dalszych działań.

(KWP w Opolu / mw)
« PREV
NEXT »

Popularne na Facebooku

Popularne